18.11. 2020 6:00

Dve izby na 35 m2: Minimalizmus v malom byte ukázal, čo dokáže

18.11. 6:00

Dve izby na 35 m2: Minimalizmus v malom byte ukázal, čo dokáže

Foto: historiskahem.se

Zariaďovať priestranný byt, ktorý má viacero izieb a veľa priestoru, síce nie je hračka, ale človek sa nenatrápi. Zato v malom byte, kde toho treba dostať veľa a miesta niet, je to o inom. Inšpirujte sa minimalistickým švédskym bytom, ktorý na 35 m2 zvládol dve separátne izby.

Samozrejme, metrov je málo a dve izby nie sú úplne plnohodnotné. Vedľa obývačky sa našiel len "kútik" a ten dostala samostatná spálňa. Ide o izbu, kde sa od steny k stene zmestila iba posteľ, ale ako minimalistická spálňa to stačí. Oddych a spánok sa v nej dajú realizovať naplno. Výhodou je, že táto časť bytu má vlastné okno.

Kým niekto by na danom priestore 32 mestrov štvorcových volil spanie na rozkladacej sedačke a využil väčšiu izbu aktuálnej obývačky, majitelia siahli po akom-takom pocite súkromia. V spomínanej priestrannejšej časti bytu vytvorili samostatnú obývaciu izbu, kde dali aj stôl so stoličkami na jedenie. Práve jedálenská časť by sa vedela dostatčne uživiť v spacom kútiku, no chceli to inak.

V malom byte sa našlo miesto na oddelené spanie.
V malom byte sa našlo miesto na oddelené spanie.
Zdroj: historiskahem.se

Minimalizmus v byte vytvoril pokojné a útulné miesto s dojmom malého dvojizbáku. Kuchyňa j samostatná a poskytuje o čosi viac priestoru ako spálňa, kúpeľňa je spojená s toaletou. V byte prevládajú neutrálne farby, aby sa priestor ani o kúsok opticky nezmenšil a aby sedeli k jednoduchému štýlu tohto bývania.

Výsledok v detailoch a možno aj inšpiráciu nájdete v galérii.

autor:  Gabi
18.11. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44