1.3. 2021 12:00

Drevená alebo keramická dlažba? Poradili nám tí, čo sa poučili na vlastných chybách

1.3. 12:00

Drevená alebo keramická dlažba? Poradili nám tí, čo sa poučili na vlastných chybách

Foto: Anna Batchelor via Idealhome.co.uk

Zatiaľ čo vymeniť kus nábytku nie je nič zložité, nesprávne zvolená podlaha vás bude mrzieť dlhú dobu. Pri výbere by ste mali preto poradiť.

Stojíte pred rekonštrukciou, kúpou alebo zariaďovaním bytu a neviete sa rozhodnúť, akú vybrať podlahu? Požiadali sme o radu tých, ktorí už prešli výberom a skúsenosťami, a najmä sa poučili na vlastných chybách. Prezradili nám, ktorá podlaha má aké výhody a ako by to riešili dnes.

Drevená podlaha

Vybrať by si ju mali tí, ktorí majú radi teplo domova a prírodné materiály. Drevená podlaha má aj dlhú životnosť a veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Výhodou je, že v prípade poškrabania sa dá vybrúsiť a je dostupná v rôznych farbách a povrchových úpravach.

K nevýhodám patrí skutočnosť, že drevo môže vysychať, deformovať sa alebo napúčať pokiaľ nemá ideálne podmienky, a to vlhkosť vzduchu 50% a teplotu okolo 20°C. Pri umývaní drevenej podlahy by ste mali byť opatrný a použiť vodu len keď je to naozaj potrebné, pretože vlhkosť jej príliš neprospieva aj keď je nalakovaná.

autor:  Daniela
1.3. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy