25.12. 2022 12:00

Dramatická premena maličkej kúpeľne: Neuveríte, čo dokáže tapeta!

25.12. 2022 12:00

Dramatická premena maličkej kúpeľne: Neuveríte, čo dokáže tapeta!

Foto: erinwilliamsondesign.com

Premeny malých izieb či miestností nebývajú jednoduché. Človek sa bojí siahnuť po tmavšej farbe, aby z priestoru ešte neubral, no my tu máme dôkaz, že sa to dá zvládnuť. Architektka použila tapetu s čiernobielym vzorom a ten rozdiel je neuveriteľný!

Malá kúpeľňa bola predtým absolútnou klasikou - svetlé steny dopĺňal drevený nábytok, naokolo boli bežné chrómové doplnky a zrkadlo cez celú stenu. Nič nepekné, ale ani nič zaujímavé. Majitelia sa rozhodli, že chcú niečo diametrálne odlišné, a tak si na pomoc pozvali profesionálku. A prístup odborného oka je vidieť. Minimálne v odvahe určite...

Do úzkej kúpeľne, kde je toaleta, okno, umývadlo, zrkadlo a svietidlo zvolila profíčka ako základnú čiernu farbu. Rám okna dostal tmavý náter, čierna bola aj roleta, skrinka pod umývadlom, dokonca aj toaletný papier. Steny pokryl efekt mramoru, avšak v netradičnom čiernobielom efekte. Tapeta s týmto vzorom išla aj cez vypínač svietidla, aby bol efekt dokonalý a dostávame sa k umývadlu a zrkadlu.

Do tmavého priestoru pretkaného bielou zakomponovala architektka zlaté detaily. Konkrétne rám okrúhleho zrkadla, vodovodný kohútik i páčky. Umývadlo a priestor okolo neho ponechala v svetlom mramore. A výsledok? Ten je naozaj neprehliadnuteľný a celkom iný, aký bol predtým. Kúpeľňa dostala nový ráz - dramatickejší, modernejší a samozrejme, efektnejší.

Premena maličkej kúpeľne sa udiala najmä vďaka tapete.
Premena maličkej kúpeľne sa udiala najmä vďaka tapete.
Zdroj: erinwilliamsondesign.com

Čo vravíte na takúto premenu? Detaily v galérii >>>

autor:  Gabi
25.12. 2022 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy