10.7. 2019 16:00

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej

10.7. 2019 16:00

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej

Účinnosť a rovnováha! Toto sú feng šuej tipy, ktoré transformujú vašu kuchyňu.

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej

Kuchyňa bola vždy srdcom domu a plnila významnú úlohu aj pokiaľ ide o dizajn a celkovú atmosféru. Platí to i dnes, moderná kuchyňa neslúž len na prípravu jedál, ale je miestom, kde to žije a stretáva sa celá rodina. S pomocou feng šuej v nej navodíte správny tok energie a rovnováhu bez ohľadu na jej veľkosť.

Ostatní práve čítajú: 80 % z vás má doma zlé umývadlo! Ako si vybrať to správne?

Správne farby

Z pohľadu feng šuej výber vhodnej farby do kuchyne závisí od jej umiestnenia v rámci domu. Kuchyňa na južnej strane vyznie najlepšie v odtieňoch z teplého farebného spektra, ktoré do nej vnesú maximum energie, napríklad červená a oranžová.

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej

 

Kuchyňa na západnej strane pôsobí harmonicky so zemitými odtieňmi, napríklad s hnedou a sivou. Svetlejšie odtiene sivej a modrej sú ideálne pre „severné" kuchyne, kde vytvárajú správnu relaxačnú atmosféru. Živé rastliny symbolizujú život, preto sa im v kuchyni nevyhýbajte.

Ostatní práve čítajú: Spravte v kuchyni tieto triky a nebudete ju vedieť opustiť: Totálna zmena

Poriadok

Akýkoľvek priestor s pozitívnym tokom chi si vyžaduje fungujúce a organizované prostredie. A inak to nie je ani v kuchyni. Uistite sa, že vo vašej kuchyni sa nenachádza nič rozbité ani poškodené - odbité poháre a taniere nahraďte okamžite novými. Naostrite tupé nože a nožnice a pracovné plochy udržiavajte čisté. Platí to aj o potravinách, nič nesmie byť po záruke či skazené. Prispejete tým k harmónii v kuchyni a bude sa vám v nej pracovať efektívnejšie!

Ostatní práve čítajú: Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Voľná pracovná plocha 

Pamätáte sa, koľko času ste strávili nad plánovaním veľkosti kuchynskej linky? A teraz na nej zavadzajú rôzne predmety - od koreničiek cez rôzne druhy spotrebičov až po „milé" dekorácie. Na pracovnej ploche majte len predmety, ktoré naozaj pri práci potrebujete. Všetko ostatné je balast, ktorý spomaľuje tok energie a komplikuje vám prácu. Udržiavajte kuchyňu čistú a organizovanú a bude harmonickejšia a na pohľad elegantnejšia.

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej

 

Skrine a otvorené police

Feng šuej neodmieta ani otvorené police, trend otvorených políc je totiž stále obľúbenejší, len je potrebné nastoliť správnu rovnováhu medzi nimi a uzavretými skrinkami, aby množstvo vystavených „exponátov" nepôsobilo chaoticky, na prvom mieste je totiž poriadok. Pre tých, ktorí majú pocit, že ho nedokážu udržať ani v skrinkách, sú vhodné matné sklá. Pomôžu i zásuvky, košíky a rôzne typy organizérov, aby ste totálne využili úložný potenciál linky.

Ostatní práve čítajú: Nemáte na kuchyňu miesto? Super! Mini kuchyne sú absolútnym hitom

Zrkadlá a osvetlenie 

Zrkadlá pridajú kuchyni dodatočnú energiu a nevyžadujú veľa miesta, môžu pokojne visieť aj v rohu na stene. Pomôžu i vtedy, ak nie je možné umiestniť sporák tak, aby ste videli na vstupné dvere. Kombinácia zrkadla a osvetlenia vytvorí v kuchyni príjemnú atmosféru. Počas dňa potrebujete čo najviac prirodzeného svetla, preto je dobré mať v kuchyni veľké okno, ktoré zabezpečí i čerstvý vzduch. Priestor presvetlia aj posuvné sklenené dvere.

Ostatní práve čítajú: Rafinované triky ako čo najlepšie využiť úzku, koridorovú kuchyňu

Energia ohňa

Kuchyňa je miestnosť, kde sa vedľa seba stretávajú dva živly - voda a oheň. Sporák a drez by ste nemali umiestniť tesne vedľa seba, ale ani oproti sebe. Ak to inak nejde, konflikt medzi živlami zmierni element dreva.

Dosiahnite v kuchyni rovnováhu: Takto spustíte tok energie podľa feng šuej
Zdroj: The Washington Post

 

Energia ohňa zohráva dôležitú úlohu, čo sa týka fungovania, zdravia a úspechov rodiny. Podľa feng šuej je lepší plynový než elektrický sporák, pretože neničí energiu jedla. Sporák ako symbol rodinného úspechu treba udržiavať čistý a funkčný a pravidelne používať všetky horáky.

Inšpirujte sa štýlovými kuchyňami v našej GALÉRII. Viac rád o feng šuej zariaďovaní sa dozviete od odborníčky vo VIDEU.

Zdroj: radomír
10.7. 2019 16:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44