17.3. 2020 21:00

Domy v útesoch ohúria svojím dizajnom! A bývať tam môžete aj vy!

17.3. 2020 21:00

Domy v útesoch ohúria svojím dizajnom! A bývať tam môžete aj vy!

Foto: Nature Eco Residences

Domy, ktorých interiér je takmer celý ukrytý v skale a na prvý pohľad vidieť iba vonkajšie bazény. Bývať tu môžete aj vy.

Na gréckom ostrove Santorini, ktorý patrí  medzi obľúbené turistické destinácie, vyrástol komplex domov, ktoré majú veľmi netradičný dizajn. Väčšina domu je totiž zasekaná v skale ako jaskyňa. V oblasti, kde býva väčšinu roka teplo, je toto riešenie nielen atraktívne, ale má aj praktický význam. Skaly zaručujú príjemnú klímu a tienenie.

Bazén hneď pri dome.
Bazén hneď pri dome.
Zdroj: Nature Eco Residences

Pod tento originálny dizajn je podpísaný George Zafirou, ktorý komplex Nature Eco Residences navrhol. Komplex sa nachádza ďaleko od mesta a civilizácie a poskytuje tak dokonalý oddych a súkromie.

V súlade s prírodou

Podľa slov samotného architekta vznikali návrhy jednotlivých domov v súlade s okolitou prírodou. Tvary záviseli od miesta a položenia skál. Každý dom je tak trochu iný. Obytné priestory sú ukryté vnútri v skalách. Každý dom má navyše vlastnú terasu a bazén. 

Nádherný výhľad
Nádherný výhľad
Zdroj: Nature Eco Residences

Vyskúšajte ho aj vy

Interiér je ladený v príjemných prímorských farbách. Okrem bielej je zastúpená aj tmavomodrá. Sekundujú im prírodné odtiene hnedej a béžovej. Z materiálov prevládajú drevo a prírodné tkaniny. Rezidencia slúži na prenájom, čiže vyskúšať ju môžete aj vy. Pripravte si však 250 eur za jednu noc.

autor:  Jana
17.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44