26.5. 2020 18:00

Domov (takmer) bez stresu: Aj malé zmeny môžu priniesť veľkú úľavu

26.5. 18:00

Domov (takmer) bez stresu: Aj malé zmeny môžu priniesť veľkú úľavu

Foto: krisanapong detraphiphat, getty images

Domov. Miesto, kde chcete zabudnúť na všetko a prežiť život podľa vlastných predstáv a s tými, ktorých máte radi. Preto je najlepšou voľbou vytesniť stres z obytnej plochy. Prinášame návod, ako málo stačí a budete sa doma cítiť omnoho pokojnejšie než kedykoľvek pred tým.

Miestnosť na oddych odejte do bielej

Každý potrebuje miesto, kde nebudú zbytočnosti, neporiadok ani žiadne rušivé elementy. Môže to byť miestnosť, alebo aspoň priestor na relax. Hovorme mu malé detoxikačné centrum duše. Nemusíte prevracať očami, že to bude drahé zariaďovanie. Duša si na materiálne veci nepotrpí. Stačí vytvoriť pohodlný priestor s kreslom, lampou, alebo len vankúšmi. Zariaďte ho obľúbenou farbou, ideálne bledšieho odtieňu. Hodí sa aj tapeta alebo čoraz obľúbenejšia je aj závesná látka na stenu, ktorú si rozprestriete, ak potrebuje nasať ten správny "vibe". V takomto kútiku bude pol hodina znamenať totálne odstresovanie. Zabudnete na všetko a budete sa cítiť ako v jogovom ašráme.

Kúpte si kvietok

Ak nechcete investovať, môžete si aj nejaký kvet vypestovať. Na druhej strane nie je rozhodujúce, či si domov vezmete exotické dreviny za stovky eur alebo len lacnejšiu verziu zelene. Štúdia z roku 2015 jasne preukázala súvislosť medzi prítomnosťou rastlín a stresom v domácnosti. Čím viac kvetov, tým sa ľudia cítili medzi štyrmi stenami pohodovejšie. Čo to znamená? Že každý ďalší kvietok je cestou k menšiemu stresu.

autor:  Marcos
26.5. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44