30.4. 2010 6:00

Domáca posilňovňa je na nezaplatenie

30.4. 2010 6:00

Domáca posilňovňa je na nezaplatenie

Chceli by ste si zariadiť domácu posilňovňu, ale nechce sa vám utrácať za drahé prístroje? Ani nemusíte. Pokiaľ na to pôjdete s rozumom, ani táto zdanlivo drahá „zábavka“ vás naozaj nemusí vyjsť draho.

Domáca posilňovňa je na nezaplatenie

Je vlastne domáca posilňovňa potrebná?
Je to vec pohľadu. Pokiaľ radšej sedíte doma pred televíziou a vašou najväčšou zábavou je vylihovanie na pohovke a tejto „ušľachtilej činnosti“ sa neplánujete vzdať, potom radšej investujte do kvalitného domáceho kina a lepšej pohovky. No keď patríte skôr k ľuďom, ktorí sa aj napriek vysokej pracovnej vyťaženosti o seba starajú a majú radi šport a aktívny život, domáca posilňovňa je pre vás to pravé orechové.

Ako ju zariadiť a pritom veľa neminúť
Vôbec nemusíte kupovať drahé a veľké prístroje, ktoré by okrem vašej peňaženky boli veľkým sústom aj pre priestor vášho bytu. Rozumnejšie je zariadiť si domácu posilňovňu jednotlivým menším a lacnejším náradím. Skočte preto hneď teraz na internet a popozerajte sa po cenových ponukách výrobcov a predajcov.

Malý činkový set
Ako prvé si do svojej domácej posilňovne zaobstarajte činky. Najlepšie je začať s menším činkovým setom, ktorý zväčša obsahuje dve osy, štyri uzávery, štyri polkilogramové kotúče a štyri dva a polkilogramové kotúče. Môžete ho kúpiť od takých 60 eur. Pokiaľ by ste kúpili tento set vyrobený z liatiny, ešte by ste nejaké to euro ušetrili.

Rotopédy

Domáca posilňovňa je na nezaplatenie

Sú jednou z najpopulárnejších a tým pádom najpoužívanejších súčastí nielen domácich posilňovní. Ich výhodou je najmä to, že veľmi dobre simulujú reálne bicyklovanie a môžete ich využívať, aj keď je vonku nepriaznivé počasie.

Na našom trhu ich kúpite už od 90 eur. Všetky sú šetrné ku kĺbom, dá sa na nich nastavovať záťaž, ukazujú vám, ako rýchlo idete a koľko ste prešli a tie lepšie vás tiež informujú o tom, aký máte tep a koľko kalórií ste spálili.

Lavice na posilňovanie
Tie sú takmer nenahraditeľné pri cvikoch zameraných na prsné a brušné svalstvo. Rozumným riešením je zaobstarať si takú, ktorá má aj stojan na činku. Tiež by sa mala dať nastaviť tak, aby sa na nej mohlo cvičiť aj brucho. Lavice kúpite vo viacerých prevedeniach. Ceny tých najlacnejších sa pohybujú od 65 eur.

Domáca posilňovňa je na nezaplatenie
Pružiny
Aj keď ich v posilňovniach uvidíte len zriedka, u vás doma budú užitočným pomocníkom. Dajú sa vďaka nim totiž veľmi dobre precvičiť prsia, chrbát, ramená, biceps, triceps a aj ďalšie svaly. Kúpite ich v každom športovom alebo fitness obchode približne od 8 eur.

Koliesko na brušné svaly
Málokto má rád takzvané „brušáky“, tie navyše nie sú príliš prospešné našej chrbtici. Lepšie urobíme, keď si do našej domácej posilňovne kúpime koliesko na posilnenie brušných svalov, ktoré takisto bežne kúpite. Okrem brucha ním precvičíme aj zadok a chrbát. Vyjde vás zhruba na 5,20 eura.

Máte chuť vyhrať zaujímavé ceny v podobe štýlových Bagie? Zapojte sa do nášho veľkého čitateľského prieskumu do 30.4.2010 a odpovedzte na niekoľko zvedavých otázok! Možno práve vy vyhráte jednu z cien v tejto súťaži. Viac informácií nájdete tu! 

Zdroj: lena
30.4. 2010 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok