16.4. 2020 18:00

Dôležitá vec v čase korony: Máte správny jedálenský stôl pre celú rodinu?

16.4. 18:00

Dôležitá vec v čase korony: Máte správny jedálenský stôl pre celú rodinu?

Foto: Decodom

Stolovanie je príležitosťou na stretnutie rodiny. Niekedy je náročné dosiahnuť, aby sa všetci stretli aspoň raz denne pri jedle. No teraz, keď na Slovensku vyčíňa koronavírus, je to zrazu jednoduchšie. Rodina trávi spolu viac času a veríme, že k tomu patria i príjemné chvíle pri spoločnom stole. 

Stôl = symbol rodiny

Jedálenský stôl symbolizuje rodinu. Spôsob, akým stolujeme, ovplyvňujú naše tradície, kultúra a rodinné zvyklosti. Úlohu zohrávajú aj priestorové možnosti. Priestor na stolovanie môže reprezentovať samostatná jedáleň, no dnes je modernejšia zóna na stolovanie v rámci otvoreného priestoru. Dôležité je vytvoriť dostatočný priestor na komfortné stolovanie, pretože nejde len o konzumáciu jedla, ale aj o príjemný pocit zo stretnutia s ostatnými členmi rodiny a vzájomný rozhovor.

Tiché miesto

Jedálenský stôl preto umiestnite v blízkosti kuchyne, no mimo frekventovaného miesta. Zóna na stolovanie sa v otvorenom priestore môže stať ústredným prvkom interiéru, ktorý prepojí kuchynskú a spoločenskú zónu. Dôležitý je tvar, farba i materiál stola, ktorý môže, ale i nemusí harmonizovať s ostatným zariadením.  

autor:  Radomír
16.4. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44