2.2. 2020 18:00

Dokonalá kuchyňa? Nič nemožné, TAKTO to robia dizajnéri

2.2. 18:00

Dokonalá kuchyňa? Nič nemožné, TAKTO to robia dizajnéri

Túžite po kuchyni, ktorá je skutočným srdcom domova? Chcete vytvoriť estetický a funkčný priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne a práca vám pôjde od ruky? Dizajnéri to robia takto.

Osvetlenie

Kvalitné osvetlenie sa výrazne podieľa na vytvorení ideálnych svetelných pomerov pre prácu. Pomáha zdôrazniť detaily a prispieva k príjemnej nálade. V kuchyni musí byť čo najviac prirodzeného svetla. Správnu svetelnú atmosféru dosiahnete kombináciou rôznych typov umelého osvetlenia, ktoré zotrie rozdiely medzi pracovnou kuchyňou a relaxačným priestorom.

Skladovanie

Funkčná kuchyňa má dostatok úložných priestorov. Kľúčom k ich vytvoreniu je dokonalá organizácia priestoru. Kuchynské príslušenstvo treba uložiť v logickej nadväznosti na pracovné zóny. Panvice a nože v blízkosti rúry, poháre pri varnej kanvici a podobne. Dokonalá kuchyňa  sa vyznačuje tým, že v nej všetko má svoje miesto a je na dosah. Pri menšej kuchyni treba využiť priestor na doraz, dizajnéri odporúčajú vysoké skrinky až po strop.

Dokonalá kuchyňa? Nič nemožné, TAKTO to robia dizajnéri


Usporiadanie

Individualita človeka sa prejavuje v spôsobe, akým pracuje v kuchyni. Existujú štandardné odporúčania, napr. pracovný trojuholník, ktorý určuje maximálne vzdialenosti medzi varnou doskou, umývadlom a chladničkou. Dizajnéri radia, aby ste sa nimi riadili do určitej miery. Kuchyňa totiž musí zohľadniť osobitosti konkrétnej rodiny.

Ide o to, kto a ako často ju používa, prípadne, v ktorých hodinách dňa je vyťažená najviac. Ak poznáte odpoveď na tieto otázky, môžete prisúdiť kuchyni vhodnú dispozíciu v rámci bytu a navrhnúť vhodný tvar. Okrem modernej otvorenej dispozície sa presadzuje trend prepojenia kuchyne s exteriérom. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si v galérii ukážkové kuchyne!

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44