24.9. 2020 12:00

Jedna vec zaistí, že váš domov nebude ani ženský, ani mužský: Kedy bude vyvážený?

24.9. 12:00

Jedna vec zaistí, že váš domov nebude ani ženský, ani mužský: Kedy bude vyvážený?

Foto: archiv

Zdieľané bývanie je veľký krok a zariaďovanie môže sprevádzať radosť, ale aj nervozita. Ženy a muži majú rôzne predstavy o tom, ako bude vyzerať ich domov. V prípade, že partnerom záleží na tom, aby sa v ňom cítili obidvaja rovnako dobre, musia spolu komunikovať a robiť aj kompromisy.

Prinášame vám naše tipy, ako celý proces zjednodušiť. Ako vyváži ť spoločné bývanie?

Čo je mužské a čo ženské?

Len veľmi vzácne sa stretnú dvaja jednotlivci opačného pohlavia, ktorí majú úplne totožný vkus. Veď protiklady sa priťahujú, nie? Už s prihliadnutím na to, že na výber sú rôzne interiérové štýly, prichádza do úvahy množstvo variantov. K niečomu inému inklinujú muži, niečo iné uprednostňujú ženy. Výsledný mix vašich štýlov by však mal „zrodiť" nadčasový interiér.

Steny určujú atmosféru

V pánskom interiéri sú steny väčšinou v tmavých farbách, ženy túžia po výraznejšej farebnosti. Farba stien je dôležitá, pretože určuje atmosféru miestnosti. Tmavej farby na stene sa však nemusia báť ani dámy. Stačí ju skombinovať s jemnejším odtieňom, ktorý ju odľahčí a miestnosť rozjasní. Skúste typické „ženské" farby, ako sú napríklad ružová, levanduľová, tyrkysová doplniť o tmavú „mužskú", napríklad čiernu, sivú, tmavomodrú. Vybrané odtiene môžete zopakovať i na tapete.

Výsledný mix vašich štýlov by však mal „zrodiť
Výsledný mix vašich štýlov by však mal „zrodiť" nadčasový interiér.
Zdroj: tulcarion

Pravidlo 80/20

Dodržaním tohto pravidla získate vzdušný a príjemný interiér. Riadite sa tým, že 80 % vecí v miestnosti je navždy a musia byť nadčasové (dvere, podlaha, nábytok) a 20 % prináleží vymeniteľným dekoráciám. A takisto postupujte pri výbere mužských a ženských dekorácií - 80 % nech je elegantných a uhladených a 20 % môže byť odvážnejších.

Zdroj: radomír
24.9. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44