23.5. 2023 12:00

Dizajnérske tipy, ktoré musíte poznať, ak chcete pekne bývať

23.5. 12:00

Dizajnérske tipy, ktoré musíte poznať, ak chcete pekne bývať

Foto: ROBO HUBAČ

Bývanie je veda. Hoci je samozrejme možné bývať aj vyslovene účelne, no ak plánujete mať doma príjemný pocit a vybaviť si domov aj estetickou hodnotu, tak v takom prípade budete potrebovať pracovať aj s dizajnom. Stačí si osvojiť pár základných prvkov a domov môže byť hneď o triedu lepší.

Ako vrstviť osvetlenie?

Že to je pre vás nový pojem? Mali by ste vedieť, že práve vrstvenie osvetlenia znamená, ako sa po zotmení nastaví atmosféra v interiéri. Skvelé domácnosti majú rôzne vrstvené osvetlenie, ktoré možno individuálne ovládať na rôzne časy dňa, pre udalosti alebo nálady. Väčšina miestností vyžaduje tri typy osvetlenia. Všeobecné, akcentové a účelové.

Klasické osvetlenie osvetľuje miestnosť pomerne rovnomerným spôsobom. Akcentové sa používa na zdôraznenie prvkov miestnosti, ako sú umelecké a dekoratívne predmety. No a pracovné osvetlenie je o smerových a nastaviteľných svetelných zdrojoch, ako napríklad  študijné, či nočné  lampy. Pokúste sa väčšinu svojej domácnosti vybaviť výberom svietidiel a lámp vybavených stmievačmi. Malý detail s veľkým účinkom.

Lampa by nikdy nemala byť len jedna.
Lampa by nikdy nemala byť len jedna.
Zdroj: Robo Hubač
autor:  Marcos
23.5. 2023 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy