9.1. 2018 1:00

Dizajnérky radia: Čo s malou kuchyňou v podnájme?

9.1. 2018 1:00

Dizajnérky radia: Čo s malou kuchyňou v podnájme?

Foto: http://www.livein.sk/portfolio/

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Simony.

Napísala nám naša čitateľka Simona: "Presťahovali sme sa s priateľom do nášho prvého spoločného bytu - zatiaľ len prenájmu. Je to maličký, jednoizbový byt na sídlisku a ako to už býva, kuchyňa neponúka nejaký veľký priestor. Preto by sme sa chceli poradiť, ako priestor "zväčšiť", zariadiť alebo ako si jednoducho pomôcť nejakými šikovnými nápadmi." A naše dizajnérky z interiérové štúdia LIVE IN ako vždy vedie dobre poradiť:

Keďže ide o podnájom, zrejme nebudú možné žiadne väčšie stavebné úpravy. Najlepším riešením totiž je vytvoriť otvorenú dispozíciu kuchyne a obývacej izby. Keď to ale nie je možné, treba hľadať iné riešenia. Dôležité je, aby ste si stanovili, na čo všetko chcete kuchyňu využívať - či sa v nej má iba variť, alebo má byť miestom, kde sa budete stretávať a stolovať. V maličkých kuchyniach je praktickým riešením stolovania skladací alebo sklápací stolík, ktorý si rozložíte iba v prípade potreby a zvyšný čas Vám nezavadzia. Existujú tiež zásuvné vstavané systémy.

Prečítajte si aj o tom, ako výškovo v kuchyni ulahodiť všetkým

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
Zdroj: http://www.livein.sk/portfolio/

Kuchyňa a hlavne úložný priestor v nej sa dá získať skrinkami, ktoré môžu siahať až po strop. Do týchto horných skriniek môžete poukladať veci či drobné roboty, ktoré nepoužívate denno-denne. Ak však v podnájme nemáte možnosť robiť takéto zmeny, horné skrinky sa dajú nahradiť aj košíkmi alebo dekoračnými krabicami.

Čítajte viac: Dizajnérky radia: Aké svietidlá zvoliť do moderného interiéru?

Sedenie v kuchyni sa dá vymyslieť aj inak ako len klasickým stolíkom a stoličkami. Veľmi úsporná na priestor je lavica, ktorá môže byť opretá priamo na stenu. K nej len malý stolík a pohodlné sedenie je na svete.

Super a hlavne nenákladným riešením ako získať viac úložného priestoru je vytvoriť si police vlastnoručne napríklad z paliet. Tie sú úzke a na stene nezaberajú veľa miesta. Môžu slúžiť ako police na dekorácie ale vynímajú sa na nich aj taniete či fľaše.

Ďalšou skvelou možnosťou ako získať viac úložného priestoru sú otvorené regále, ktoré okrem toho, že pôsobia veľmi moderne a industriálne dokážu navodiť v kuchyni pocit, že kuchyňa je väčšia a vzdušnejšia.

Čítajte viac: Dizajnérky radia: Korok v interiéri

Základným pravidlom ako opticky zväčšiť kuchyňu je používať svetlé farby, najmä bielu farbu na stenách a na skrinkách kuchynskej linky by sme volili buď jednofarebnú variantu vo svetlom odtieni, alebo dekor, ktorý nemá príliš výraznú kresbu. Biela farba a hladké plochy všeobecne priestor otvárajú a rozjasňujú.

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku! 

autor:  Mária Ambrozová
9.1. 2018 1:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44