22.2. 2018 1:00

Dizajnérky radia: Ako kombinovať trendy horčicovú farbu?

22.2. 2018 1:00

Dizajnérky radia: Ako kombinovať trendy horčicovú farbu?

Foto: http://www.livein.sk/portfolio/

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Tatiany.

Na naše šikovné dizajnérky sa obrátila Tatiana s problémom možnosti kombinovať jej obľúbenú horčičovú farbu s inými kúskami. Tak sa teda pýtame a Ivana a Simona odpovedajú:

Horčicová farba je sama o sebe veľmi výraznou farbou a napriek tomu, že patrí k teplým a prírodným farbám, ktoré sú nášmu oku prirodzene príjemné, vie byť veľkou dominantou.

Určite by sme radili ju použiť iba na jeden z prvkov v interiéri s prípadnými akcentmi na doplnkoch, alebo detailoch či menších, nie príliš výrazných kúskoch v interiéri.

Prečítajte si aj, čo naše dizajnérky poradili čitateľom pri predeľovaní veľkej miestnosti bez priečky

Veľmi dobrým príkladom použitia tejto farby je napríklad voľba horčicovej sofa či sedacej súpravy, poprípade iba kresla. K tomuto kúsku nábytku by sme volili maximálne dekorácie v rovnakej farbe ako napríklad vázičky, vankúšiky poprípade deku. V žiadnom prípade ju netreba kombinovať s výraznými závesmi alebo kobercom či stenou v rovnakej dominantnej farbe.

Ak sa predsa len výrazného horčicového prvku v interiéri bojíte, zvoľte danú farbu iba na doplnkoch.
Ak sa predsa len výrazného horčicového prvku v interiéri bojíte, zvoľte danú farbu iba na doplnkoch.
Zdroj: http://www.livein.sk/portfolio/

Viac inšpirácie nájdete v našej fotogalérii 

Naopak ak zvolíme horčicovú stenu, pokojne ju môže sprevádzať aj horčicový koberec (nie ale celoplošný, skôr behúň alebo dekoračný koberček pod konferenčný stolík). Závesy tiež môžu zohrať pekný duet s horčicovou farbou steny. Nevolili by sme však čisté - jednofarebné horčicové ale so vzorom, v ktorom sa práve farba horčice nachádza. Taktiež je dobré ak nie sú závesy na tej istej stene ako samotná horčicová farba ale napríklad na vedľajšej alebo protiľahlej.

Kombinácii s drevom sa netreba báť. Drevo má prirodzene hnedú farbu, z ktorej horčicová vychádza, preto sa pekne dopĺňajú.

Textilná potlač na koberci, vankúšoch alebo závesoch je tiež v poriadku ak obsahuje rovnaký tón horčicovej farby ako dominantný prvok v interiéri, čo všeobecne platí o každej výraznej farbe.

Ak sa predsa len výrazného horčicového prvku v interiéri bojíte, zvoľte danú farbu iba na doplnkoch.

 

22.2. 2018 1:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44