30.11. 2017 12:00

Detská výbavička: Čo musí byť pripravené skôr než priletí bocian? (2. časť)

30.11. 2017 12:00

Detská výbavička: Čo musí byť pripravené skôr než priletí bocian? (2. časť)

Foto: Kika Nábytok

Príchod nového člena rodiny obráti nielen život, ale aj bývanie dvoch ľudí doslova naruby.

Prebaľovací kút

Moderný, praktický, lifestylový, ale tak trochu pre rozmaznané mamičky,  ktorým sa nechce zohýbať k posteli. Na prebaľovanie totiž postačí mäkšia, ideálne nepremokavá podložka, deka, bavlnená plienka, prípadne prebaľovacia podložka, ktorá stojí do 20 eur. Dá sa použiť všade, napríklad aj na stole, práčke alebo na koberci, odkiaľ dieťa naozaj nemá kam spadnúť. Ak ste sa rozhodli investovať viac, najvhodnejší je pult priamo s vaničkou a odtokovou hadičkou. Pri pultoch na komode a postieľke je aj tak nutné umývať dieťa inde. A počítajte s tým, že kríže vám nezachráni. Je vhodný tak do pol roka, keďže potom je dieťa už dosť živé a veľké. Skrinky sa však dajú transformovať na odkladanie hračiek a detského vybavenia.

Kolíska nakrátko

Otázka kolísky je relevantná pre tých, ktorí sú ochotní investovať peniaze do predmetu využívaného zhuba dva-tri mesiace. Mnoho detí si pritom na kolísku nezvykne a zaspáva pri niektorom z rodičov. Pri kúpe určite dbajte na kvalitné drevo, stabilitu, použité látky a neškodnosť náterov aj materiálov.

Trápi vášho drobca alergia? Prispôsobte mu detskú izbu čo najlepšie

Bábätko v prísuvnej postieľke bude spať
vedľa mamičky bez toho, aby bolo s ňou
v jednej posteli, neskôr môže slúžiť ako
sedačka.
Bábätko v prísuvnej postieľke bude spať vedľa mamičky bez toho, aby bolo s ňou v jednej posteli, neskôr môže slúžiť ako sedačka.
Zdroj: Cílek

10 úžasných vychytávok pre domácnosti, ktorým panujú malí nezbedníci. Nebudete veriť vlastným očiam!

Dôležité zábrany

Ak sa už dieťa prvý raz dostane z postieľky, treba ju zabezpečiť. Štandardom sú poistky na dvere, okná, zástrčky, ochranné kryty na rohy stolov a skriniek. Zaujímavou možnosťou je však pevná kovová zábrana, ktorá môže ochrániť pred vstupom do konkrétnej miestnosti, prípadne na schody alebo ku kozubu a k iným nebezpečným miestam.

Elektronické pestúnky

Sú nenahraditeľnou pomôckou v modernej starostlivosti o dieťa. IP kamery môžu snímať dieťa na diaľku v špičkovej kvalite. Vidíte, čo robí, či sa budí, vďaka nočnému videniu máte prehľad o jeho stave aj v noci a potme. Moderné kamery dokážu prenášať aj zvuk, takže ľahko zistíte, či išlo o mrnčanie zo sna, alebo je dieťa hore. Takýto baby monitor prenáša signál do počítača, tabletu alebo do mobilu.

5 vecí, ktoré nesmú chýbať v žiadnej modernej dievčenskej izbičke!

autor:  Marek Mittaš
30.11. 2017 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44