5.11. 2018 15:30

Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?

5.11. 2018 15:30

Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?

Vianoce sú len raz za rok. Zaslúžite si, aby boli skutočne dokonalé. Čo pre to musíte urobiť?

Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?

Krásna, symetrická jedlička je dokonalým symbolom Vianoc. Ale až jej ozdobením vytvoríte jedinečnú atmosféru a Vianoce sa zrazu premenia na čarovné obdobie. Toto všetko budete potrebovať, ak si chcete váš stromček ozdobiť originálne honosne.

Ktorý je ten pravý?

Počas vianočných sviatkov zdobia naše domácnosti predovšetkým smreky, jedličky či borovice. Lenže vybrať si ten správny stromček, je niekedy poriadna drina. Väčšina z nás si stromček vyberá podľa vzhľadu, podľa dĺžky ihličia alebo vône. Najvhodnejším, najobľúbenejším, ale aj najdrahším kandidátom na vianočný stromček je jedľa normandská. Vydrží až niekoľko týždňov, je veľmi odolná a väčšinou sa pestuje práve na úlohu vianočného stromčeka. Kúpite ju približne od 40 €.

Ostatní práve čítajú: Fotopostup: Najskôr vypite víno, a potom si z korkov spravte takýto dizajnový koberček

Ľudia si oddávna s Vianocami spájajú aj smrek, ktorý izbu krásne prevonia a je cenovo najvýhodnejší (približne od 15 €). Jeho nevýhodou je však to, že v teplej miestnosti môže veľmi rýchlo opadať.

Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?
Zdroj: spruce

 

Obľúbená je aj borovica (zhruba od 20 €), ktorá pôsobí mohutne, má dlhé ihličie a neopadáva ani po vyschnutí. Tento typ stromčeka je pre svoju objemnosť vhodnejší do väčšieho priestoru. Jedno je však isté, nenechávajte výber stromčeka na poslednú chvíľu, môže sa stať, že sa vám stromček snov už neujde a budete musieť hľadať iné varianty.

Ostatní práve čítajú: Budete ju chcieť: Sauna v tvare suda sa vám zmestí aj do malej kúpeľne

Klasika alebo originalita?

Ak ste tradicionalista, pravdepodobne využijete všetky dekorácie, ktoré máte doma odložené. Samozrejme, aj to má svoje čaro, vianočný stromček tak vyzerá honosne a bohato, vonia domovom. Môžete si ho ale ozdobiť aj v nejakej vami zvolenej kombinácii farieb. Typickými vianočnými farbami sú červená, zlatá a strieborná. Tieto farby sú vianočnou klasikou, ak však chcete zaexperimentovať, máme riešenie aj pre vás.

Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?
Zdroj: spruce

 

Dnes už nájdete vianočné ozdoby v širokej škále farieb, ak ste však tú vašu nenašli, môžete si vianočné ozdoby aj vyrobiť. V minulých rokoch sa veľmi populárnou stala kombinácia modrej a striebornej alebo, no aj fialová farba žala úspech. Takisto je čoraz populárnejšia jednoduchá biela. Samozrejme, ak doma máte kúsok, ktorý sa dedí z generácie na generáciu, ten nesmiete vynechať, aj takéto maličkosti totiž robia vaše Vianoce výnimočnými.

Inšpirujte sa dokonalými vianočnými stromčekmi v našej galérii.

Zdroj: Ľudmila
5.11. 2018 15:30
Diskusia  ()
Diskusia
44