30.10. 2017 15:00

Čo hovorí o jesennom období feng šuej? Domov treba poriadne upratať!

30.10. 2017 15:00

Čo hovorí o jesennom období feng šuej? Domov treba poriadne upratať!

Foto: Fiona Andersen Photography

Pripravení na jesenné upratovanie? Podľa feng šuej ale ide o omnoho viac.

Vyriešte si všetky problémy a poupratujte

Pokiaľ chápeme jeseň ako prípravu na zimu, keďže takéto myslenie je aj v súlade s feng-shuei, mali by sme urobiť nasledovné: poupratovať. Toto upratovanie sa týka všetkého – našich životov, našej mysle, našich vzťahov, nášho domova, ba aj našej záhrady. Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete, aby vás to počas dlhých zimných mesiacov neťažilo.

Takže rovnako, ako je potrebné aj jarné upratovanie, aby ste uvoľnili priestor nových životným energiám, je dobré uskutočniť aj upratovanie jesenné. Ak doma skladujete množstvo vecí, ktoré už dávno nepotrebujete alebo ich nevyužívate, je najlepšie obdobie sa ich zbaviť.

Chápte to tak, že poriadok vo vašom priestore, čiže vo vašom domove, odráža aj poriadok vo vašej mysli a živote. A platí to aj opačne, čiže ak máte neporiadok v mysli, máte ho aj doma a tiež vo svojom živote. Energia čchi musí mať totiž dostatok priestoru, aby mohla voľne prúdiť a tým vám aj vášmu domovu prinášať životnú silu.

Zaostrené na detail: Rozdeľte priestor sklenenou zástenou

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok
Zdroj: Byrdie

6x trendy, ktoré sú už dávno OUT: Toto by ste mali z vášho domova okamžite odstrániť!

Obdobie kovu

Jeseň je obdobím, ku ktorému podľa feng-shuei prislúcha kov. Aby na nás nedopadol celou svojou váhou, ktorá môže spôsobiť najmä ochorenia pľúc, mali by ste vo vašom dome či byte zariadiť nasledovné, a to vyvarovať sa suchého vzduchu.

Rovnako negatívne na vás v tomto období bude vplývať aj znečistený vzduch presiaknutý rôznymi negatívnymi pachmi, z ktorých najhorší je azda pach cigaretový. Niežeby nám neškodil aj inokedy, no na jeseň si pred ním dajte dvojnásobný pozor, pretože vaše pľúca sú v tomto období náchylnejšie na ochorenie.

Preto často a výdatne vetrajte, majte okno otvorené, kedykoľvek to bude možné, pravda ak nebývate niekde na rušnej ulici, kde každých desať sekúnd prejde tisíc áut. V ideálnom prípade by ste si mali zadovážiť aj zvlhčovač vzduchu, čo je tak či tak vo vykurovacej sezóne dobrý nápad.

Na záver má pre vás feng-shuei jednu dobrú radu: vychutnávajte si krásu jesennej prírody a vyvarujte sa stresu. No to nakoniec platí stále.

Viete, čo je "švédske smrteľné upratovanie"? Trošku morbídne, ale celkom šikovné riešenie

FOTO inšpirácie: Ešte ste nezačali s jesennou výzdobou? Je ten najvyšší čas

30.10. 2017 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44