9.12. 2013 7:00

Čo dokážu kuchynské batérie

9.12. 2013 7:00

Čo dokážu kuchynské batérie

Foto: profimedia.sk

Viete, že vybrať si kuchynskú batériu je dnes umenie? Na trhu sa predbiehajú modely, pri ktorých už nejde len o to, aby voda tiekla.

Pokiaľ niekedy stačilo vyberať kuchynskú batériu podľa toho, či sa hodí k drezu, dnes už ponúka trh oveľa kritérii podľa čoho vyberať. Nielenže sa batérie pretekajú v praktickom tvare, ale berú do úvahy šetrenie vody, času či dokonca pohybov.

Dobrá voda priamo z kuchynskej batérie

Otázka či piť vodu priamo z kohútika alebo sa vláčiť s ťažkými taškami plnými PET fliaš je hlavne pri početnejších rodinách nanajvýš aktuálna. Všetci chceme dodržiavať pitný režim a piť hlavne zdravú a čistú vodu. Pomôcť si môžeme aj filtráciou vody vo filtračných nádobách či kúpou populárnych fliaš na výrobu sódy. Nie je ale jednoduchšie načapovať si vhodnú vodu priamo z kohútika? Dá sa to, ak si zadovážite filter, ktorý je priamo zabudovaný na vodovodnom potrubí, alebo batérii so vstavaným filtrom.

100 °C na počkanie priamo z kuchynskej batérie

Praktickým vybavením kuchynských batérií je aj nová funkcia, pri ktorej si môžete napustiť už vriacu vodu priamo z kohútika. Bez problémov si ňou zalejete čaj či vriacu vodu môžete použiť na varenie cestovín hneď, a nemusíte čakať, kým v čajníku či v hrnci na sporáku zovrie voda. V tomto prípade si už doma vystačíte aj bez varnej kanvice, ktorá častokrát zaberie miesto na pracovnej doske už aj tak malej kuchyne.

Pohodlie pri napúšťaní - kuchynské batérie so senzorom

Aj vy v kuchyni hromžíte so zašpinenými rukami, keď chcete pustiť vodu z kuchynského kohútika? Už aj na to majú súčasní výrobcovia kuchynských batérii riešenie: batérie, ktoré je možné spúšťať za pomoci senzora. Chce to pravda okrem prívodu vody aj jednu elektrickú zásuvku navyše, ale za ten komfort to stojí.

Správny tvar a pohyb kuchynskej batérie

K pohodlnej obsluhe pri varení prispeje aj správny tvar kuchynskej batérie. Nielenže sa kvôli vysokým hrncom oplatí batéria s vysokým výpustným ramenom, ale praktickou výhodou je,ak sa dá ramenom otáčať o celých 360°. Zíde sa napríklad v prípade, ak je vodovodný kohútik umiestnený na širšom kuchynskom ostrovčeku a vy si môžete naliať vodu hoci aj z barovej stoličky.

autor:  ipeknebyvanie.sk
9.12. 2013 7:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44