6.5. 2020 18:00

FOTO Potešte seba aj návštevu: Knižnica na ZÁCHODE vyzerá naozaj skvelo

6.5. 18:00

FOTO Potešte seba aj návštevu: Knižnica na ZÁCHODE vyzerá naozaj skvelo

Mnoho ľudí si pobyt na toalete spríjemňuje listovaním v časopise, ba dokonca sú aj takí, ktorí tam stihnú prečítať celé kapitoly kníh. My sme sa pozreli bližšie na to, ako si v malom priestore vytvoriť dostatočnú zásobu „záchodového čítania", ktorá bude zároveň estetická.

Relax za zavretými dverami

Detský gastroenterológ Ron Shaoul pri sedení na záchode dostal nápad na výskumnú úlohu - zistiť, koľko ľudí tiež tróni v onej miestnosti s časopisom alebo knižkou na kolenách a či to má skôr pozitívny alebo naopak negatívny vplyv na činnosť čriev. Môže napríklad viesť k hemoroidom? Alebo pomáha ako relaxačná technika pri zápchach? Viac než polovica ľudí sa priznala k tomu, že záchodové čítanie je ich tajným koníčkom.

Toaletné čítanie

Dokonca sa našiel písomný doklad z obdobia stredoveku, v ktorom anonymný autor životopisu sv. Gregora opisuje jeho obľúbené chvíle na toalete, pretože „poskytujú perfektnú samotu pre nerušené čítanie". Z neskoršieho obdobia sa zasa zachovalo vyjadrenie istého lorda Chesterfielda, ktorý referoval o prípade „múdreho muža, ktorý umne využil čas v onej miestnosti na to, aby prelúskal dielo Horácia".  Americký spisovateľ Henry Miller bol vraj známy tým, že mal na záchode pomerne slušnú zbierku kníh. O niektorých vraj dokonca vravel, že inde si ich tak nevychutná.

FOTO Potešte seba aj návštevu: Knižnica na ZÁCHODE vyzerá naozaj skvelo
Zdroj: Arrow & Apple

Lepšie ako mobil

Podľa odborníka na hygienu, Dr. Vala Curtisa, ktorý je čítanie papierových tlačovín z hľadiska hygieny dokonca bezpečnejšie než šúchanie prstom po monitore mobilu alebo tabletu. Mikróby totiž ťažšie prežijú na pórovitej ploche napustenej tlačiarenskou farbou. Ak sa teda pri vysedávaní tiež radi niečo nové dozviete, založte si na toalete miničitáreň. V našej fotogalérii nájdete krásne príklady originálnych stojanom na časopisy alebo knihy, ktoré sú také úzke, že sa vojdú aj do tej najmenšej... toalety.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
6.5. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44