9.12. 2019 0:05

Čistý vzduch, zdravší život

9.12. 2019 0:05

Čistý vzduch, zdravší život

Foto: Panasonic

Aj keď sa môže zdať, že vzduch znečistený splodinami CO2 alebo alergénmi z kvitnúcich drevín a tráv nás ohrozuje len vonku, nie je to tak.

Aj keď si to neuvedomujeme, netušené semenisko alergénov máme aj doma. Ide predovšetkým o prach, roztoče a rôzne mikroorganizmy. K nim sa v jarnom období pridá peľ, ktorý sa dovnútra dostane otvorenými oknami.

Prvé varovné signály podráždenia a začínajúcich sa alergií prichádzajú v podobe svrbenia, upchatého nosa či dráždivého kašľa. Často nimi trpia malé deti, batoľatá plaziace či hrajúce sa na zemi, a to aj preto, že väčšina prachu a alergénov je rozptýlená vo výške 30 cm nad zemou.

Čistý vzduch i matrace

Účinným riešením nevyhovujúcej kvality vzduchu v interiéri je čistička. Tie najmodernejšie to vedia vyčistiť poriadne tzv. od podlahy. „Naše čističky vzduchu využívajú technológiu nanoeTM, ktorá produkuje záporne nabité mikročastice. Tie likvidujú baktérie a vírusy rozptýlené vo vzduchu a zároveň prenikajú cez najrôznejšie textilné vrstvy hlboko do ich štruktúry, kde tiež pohlcujú vírusy a alergény,“ hovorí Lukáš Bouchal zo spoločnosti Panasonic, ktorá vyrába čističky vzduchu už viac ako 50 rokov.

Mikročastice nanoeTM si poradia aj s alkalickými radikálmi a čpavkom, ktorý sa môže nachádzať v textíliách alebo v pene matracov. Rozloží ich na neškodné látky a tým sa eliminuje zápach.

Keď máte doma alergika

Ak vaše dieťa trpí alergiami, zaujímajte sa pri výbere čističky tiež o HEPA filter. „Čističky vzduchu Panasonic majú filter HEPA Composite, certifikovaný Britskou nadáciou pre alergie. Účinnosť filtrovania ešte zvyšuje filtračná vrstva Super Alleru s obsahom katechínov zo zeleného čaju – silných antioxidantov a antibakteriálnych enzýmov, ktoré sú spoločne schopné inhibovať až 17 typov vírusov, baktérií a alergénov s účinnosťou až 99 %,“ dopĺňa L. Bouchal. Ťažkosti pri respiračných ochoreniach zmierni funkcia zvlhčovania vzduchu. Tá pracuje podľa potreby v troch rôznych režimoch – čistenie, zvlhčovanie a čistenie & zvlhčovanie.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Panasonic

Vyberte si tú pravú

Pri výbere čističky vzduchu sa určite nepozerajte len na cenu alebo hlučnosť, ale aj na tzv. inteligentné technológie. Inými slovami, naozaj múdra čistička nečaká na povel. „Čističky vzduchu Panasonic sú vybavené inteligentnými senzormi, ktoré monitorujú ľudský pohyb, svetlo, vlhkosť, zápach a mieru znečistenia priestoru. Prístroj sa tak spúšťa automaticky skôr, než sa znečisťujúce látky rozšíria do celej miestnosti,“ vysvetľuje benefity najmodernejších modelov Lukáš Bouchal a pripája informáciu, ktorá poteší osoby dbajúce na energetickú účinnosť. Funkcia ECONAVI automaticky prispôsobuje výkon zariadenia prítomnosti ľudí v miestnosti a miere znečistenia. Za zmienku stojí aj technológia Mega Catcher, ktorá sa postará o výkonné nasávanie vzduchu z viacerých smerov. Spustí sa automaticky vždy, keď prístroj deteguje väčšiu koncentráciu prachu a alergénov.

Na slovenskom trhu Panasonic ponúka 4 modely čističiek vzduchu. Prémiové modely F-VXR90G a F-VXR70G disponujú všetkými piatimi inteligentnými senzormi. Model F-VXR50G má štyri senzory pre svetlo, vlhkosť, zápach a znečistenie, model F-FXR35G má dva senzory pre vlhkosť a zápach. Odporúčaná cena sa začína na 389 eurách, najvyšší model potom kúpite za 849 eur.

autor:  PR článok
9.12. 2019 0:05
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

Sledujte nás na instagrame

44