19.2. 2021 12:00

Čistenie toalety už nebude nočnou morou: Poznáte tento nápad?

19.2. 12:00

Čistenie toalety už nebude nočnou morou: Poznáte tento nápad?

Foto: pixabay.com

Dokonalá čistota je méta, ktorú je pri WC mise s okrajom ťažké dosiahnuť. A úprimne, hoci máte pri čistení rukavice, nejde o príjemnú činnosť. Výrobcovia vypočuli priania zákazníkov a vytvorili toalety, ktoré túto prekážku dokonalej čistoty už neobsahujú.

Bez okraja je to jednoduchšie

Štandardné misy majú tzv. splachovací okraj, cez ktorý vyteká pri splachovaní voda. Jeho úlohou je opláchnuť vodou celé vnútro misy a zanechať ju čistú. No práve tento zahnutý okraj je paradoxne miestom, kde sa špina a vodný kameň sústreďujú najviac. A vyčistiť ich vyžaduje niekedy poriadne úsilie. Preto je skvelá správa, že na trhu sú aj toalety bez splachovacieho okraja. A spotrebu vody majú rovnakú ako úsporné typy.

Potešia nielen na pohľad

Moderné WC misy bez splachovacieho okraja vyzerajú zvonku ako klasické. No zvnútra majú čistý dizajnový vzhľad, ktorý poteší nielen na pohľad. Druhú vlnu radosti zažijete hneď pri spláchnutí. Toaleta má asymetrický tvar, preto voda z oplachovacieho otvoru steká akoby v špirále a umyje celé vnútro. A keďže vytryskne pod tlakom a určitým uhlom, bez problémov „dorazí“ aj na protiľahlú stranu misy. Ešte väčšiu radosť zažijete pri čistení, ktoré je vďaka absencii zahnutého okraja jednoduché a rýchle. 

autor:  Radomir
19.2. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44