5.2. 2019 11:59

Čínske umenie radí: Pritiahnete si do bytu peniaze, ak si ho zariadite takto

5.2. 11:59

Čínske umenie radí: Pritiahnete si do bytu peniaze, ak si ho zariadite takto

Foto: Shutterstock.com

Celé učenie feng šuej je postavené na vylepšení si domu nielen bytovými doplnkami, ale hlavne dobrou, pozitívnou a živou energiou. Ako si túto energiu zavolať domov a pohostiť ju?

Ako si pomocou feng šuej privolať domov pozitívnu energiu a peniaze?

Prečítajte si aj: Ako získať dom bez stavania? Odpoveď ponúka architektúra, z ktorej mrazí

Domov je obrazom jeho obyvateľov

Na toto netreba zabúdať. Pretože dobrá energia je nielen niečo, čo pozvete do priestoru, ale aj spoluvytvárate. To znamená, že základom je držať harmóniu vo vzťahoch. Možno sami viete, aké je to prísť do miestnosti, kde sa oslavuje a ľudia sa cítia dobre a do miestnosti, kde práve usadla hádka. Energie je priam cítiť. Preto vytvárajte pozitívne vzťahy a aj váš domov bude pozitívny. Ostané veci k tomu už len napomôžu.

Prečítajte si aj: Rozlúskli sme dilemu: Je lepšia plochá alebo šikmá strecha?​

Sporák a umývadlo

Dôležité súčasti kuchyne, ktoré by ste vzhľadom k dobrej energii feng šuej nemali umiestňovať oproti sebe. Nie je to len z bezpečnostných dôvodov, ale aj preto, že práve tu môže následne dochádzať ku kolíziám partnerov a vzplanutiu hádok. Najmä ak budete chcieť dvaja robiť na jednom mieste odlišné veci.

Čínske umenie radí: Pritiahnete si do bytu peniaze, ak si ho zariadite takto

Neblokujte nábytkom priestor

Toto platí pre kuchyňu, detskú izbu aj spálňu. Skrátka pre celý priestor. Nábytok musí byť ľahký a priamo úmerný k miestnosti. Nemal by zasahovať do dverí, ani prečnievať cez okno a podobne. Zaujímavosťou z pohľadu feng šuej je, že ak si chcete pričarovať peniaze, je vhodné do rohu obývačky umiestniť lampu. Mala by mať pozíciu diagonálne od vstupných dverí do miestnosti.

Prečítajte si aj: Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?​

Čerstvé kvety a zrkadlo

Hodia sa k jedálenskému stolu. Podľa feng šuej práve táto čas priestoru súvisí so slezinou a zrkadlo pri jedálenskom stole, ktoré ho odráža, je vhodným energizérom. Rovnako ako živé kvety. Pozor, rozhodne nie umelé, s ktorými si feng šuej nerozumie.

Prečítajte si aj: Myslíte si, že sú moderné minimalistické novostavby? Omyl, teraz fičí TOTO

Čínske umenie radí: Pritiahnete si do bytu peniaze, ak si ho zariadite takto

Upracte aj veci skryté

Toto je špeciálne dôležité, pretože by ste mali z bytu vypratať všetky veci typu: „Toto sa mi ešte raz môže zísť". Pokazené, zoschnuté, nefunkčné veci neopatrujte na očiach ani v skrytosti. Pretože energetika bytu nie je len o tom, čo je priamo vidieť, ale aj o tom, čo máte v skriniach. Skúste sa zbaviť vecí pokazených a nepoužívaných. Váš byt okamžite vyletí na stupnici príjemných pocitov.

Feng šuej v praxi nájdete aj v našej galérii.

autor:  Marcos
5.2. 2019 11:59
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44