15.6. 2021 12:00

Čierno-biely interiér: Nadčasová klasika, ktorá vyzerá dobre v každej miestnosti

15.6. 12:00

Čierno-biely interiér: Nadčasová klasika, ktorá vyzerá dobre v každej miestnosti

Foto: Muebles de salón

Len s použitím dvoch farieb – bielej a čiernej – môžete vytvoriť ohromujúci a dramaticky pôsobiaci interiér. No ľahko môžete skĺznuť k prílišnej strohosti. Ako čo najlepšie použiť túto kombináciu farieb, aby ste z nej vyťažili maximum?

Čierna pristane všetkému

Čierna vytvorí ústredný bod, ktorý všetko „ukotví“ a pridá miestnosti sofistikovaný vzhľad. Čierne dekorácie, svietidlá, alebo odvážny kus nábytku okamžite upútajú. Pri dekorovaní môžete akcent čiernej použiť v ktorejkoľvek miestnosti. Dokonca aj v izbe s jemnými pastelovými tónmi. Ak však chcete vytvoriť interiér s obrovskou charizmom, spojte čiernu s bielou.

Skvelá partia

Čierna a biela dodá interiéru svieži, čistý, sofistikovaný a elegantný vzhľad. Toto farebné spojenie vyhovuje akémukoľvek štýlu zariadenia. Farby však nemôžete aplikovať pol na pol. Za hlavnú považujte bielu, tá by mala prevažovať. S čiernou to teda nepreháňajte, má bielej iba sekundovať a objaviť sa na menšej ploche a najmä v podobe doplnkov. Na veľkých plochách namiesto nej použite sivú. Vyhnete sa tak priveľkej dramatickosti a jednotvárnosti.

autor:  Radomir
15.6. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy