20.1. 2020 0:05

Chystáte rekonštrukciu domu? Tu sú dôvody pre tepelné čerpadlo

20.1. 0:05

Chystáte rekonštrukciu domu? Tu sú dôvody pre tepelné čerpadlo

Foto: Vaillant

Každá rekonštrukcia rodinného domu si vyžaduje veľa rozhodovania. Platí to aj v prípade modernizácie systému, ktorý v domácnosti zabezpečuje teplo a teplú vodu.

Najmä vďaka nízkym prevádzkovým nákladom a jednoduchej inštalácii sa do popredia dostávajú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda.

Prekvapí vás ich dlhá životnosť, inteligentný softvér či možnosť ovládania cez aplikáciu v smartfóne. Zároveň sú šetrné k životnému prostrediu.

Teplo, teplá voda aj chladenie

Tepelné čerpadlo využíva najmä obnoviteľné energie z prírodných zdrojov – zo zeme, vody alebo zo vzduchu, ktoré sú zadarmo. Len zhruba 25 % energie je potrebné dodať vo forme elektrickej energie. Doprajú vám nový stupeň pohodlia – vďaka vykurovaniu, príprave teplej vody, ale aj chladeniu. Ak v rámci rekonštrukcie uvažujete o tepelnom čerpadle pre svoj dom, značka Vaillant vám môže nezáväzne a zadarmo vypracovať odborný návrh na jeho inštaláciu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na webovej stránke www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk. Ušetríte čas a na základe informácií od odborníka sa rozhodnete, alebo aspoň zistíte, aké máte možnosti. Zároveň môžete získať dotáciu v programe Zelená domácnostiam a vstupnú investíciu si tak môžete znížiť ešte výraznejšie. A ktoré zo zariadení sú vhodné pre rekonštrukcie rodinných domov?

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split
Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split
Zdroj: Vaillant

Flexibilné a rýchle riešenie

Rýchlou inštaláciou, flexibilitou a vynikajúcim pomerom ceny i výkonu sa môže pochváliť tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split vzduch/voda (s energetickou triedou A++/A+++). Osvedčilo aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba, ide o jedno z najtichších zariadení typu vzduch/voda na trhu. Spoľahlivo zvládne vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody – vo všetkých zemepisných šírkach. Tajomstvom jeho úspechu je nová technológia oddeleného chladivového okruhu, výsledkom ktorej je jeho vysoká účinnosť a dlhá životnosť. Tepelné čerpadlo môže byť umiestnené vonku, pri bočnej stene domu, na streche garáže či na voľnom priestranstve v záhrade. Vo vnútri domu sa inštaluje modul uniTOWER, súčasťou ktorého je 190 l zásobník teplej vody. Systém sa dá ovládať pomocou inteligentného regulátora a online aplikácie v smartfóne či tablete. V rámci rekonštrukcií môžete tepelné čerpadlo zapojiť do už existujúceho systému s plynovým kotlom. Spolupracovať dokáže aj so solárnou, fotovoltickou zostavou či riadeným vetraním s rekuperáciou vzduchu.

Interiérový modul uniTOWER
Interiérový modul uniTOWER
Zdroj: Vaillant

Tiché i priestorovo-úsporné

Minimálne nároky na priestor a zjednodušená inštalácia. Tým sa vyznačuje vnútorné tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus vzduch/voda (A++/A+++). Dokáže zabezpečiť tepelnú pohodu v interiéri, chladenie a v kombinácii s externým zásobníkom aj prípravu teplej vody. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku a dôležité komponenty sú v ňom už predpripravené, čo výrazne uľahčilo montáž. Inštaluje sa iba dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu a ochrannými mriežkami. Patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Systém môžete ovládať pomocou inteligentného regulátora, prípadne aj cez internet a aplikáciu v smartfóne. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody, s fotovoltickými i vetracími systémami. Z modulov si môžete vyskladať riešenie presne podľa vašich potrieb. www.vaillant.sk

Vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus
Vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus
Zdroj: Vaillant
autor:  PR článok
20.1. 2020 0:05
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

Sledujte nás na instagrame

44