29.4. 18:00

Chyby pri zariaďovaní obývačky. Koľko ich nájdete u vás?

Pekné nemusia byť rovnako pekné aj u vás.
Pekné nemusia byť rovnako pekné aj u vás.
Zdroj: getty images

Zle umiestnené umenie

Možno ste sa aj vy riadili pravidlom, že ak zavesíte obrazy do výšky očí, tak tým nič nepokazíte. Obvykle nie. Ak máte výšku okolo 170 centimetrov. Dizajnéri však toto pravidlo inovujú. Pretože ak máte 155 centimetrov, alebo naopak dva metre, tak vešať umenie vo výške očí je dizajnové faux pas. Preto je lepšie riadiť sa pravidlom, že rozložíte stenu na štyri sekcie a  obrazy by mali byť v treťom kvadrante.

Nuda

Mnoho obývačiek je zariadených akoby v socialistickom štýle, ktorý však skončil už pred viac ako tridsiatimi rokmi. Isté schémy zariaďovania obývačiek však zotrvali dodnes. Všetko v jednom štýle je chyba, pred ktorou moderní dizajnéri varujú. V takom prípade bude obývačka nudná. Pokojne mixujte rôzne štýly aj tradície. Obývačka bude pôsobiť viac priateľsky, útulne a nebude vás nudiť.

Obývačka musí dýchať.
Obývačka musí dýchať.
Zdroj: getty images

Preplnenie drobnosťami

Veľmi častý problém, ktorý sa neobjaví v obývačke hneď na začiatku, ale časom. Suveníry, darčeky, drobnosti, obrázky, pekné spomienky. Kam s nimi? Predsa do obývačky. Výsledkom niekoľkých rokov je tak pocit, že sa človek nachádza v starožitníctve. Dizajnéri preto radia nechať viac voľného priestoru. Voľný priestor je niekedy skutočne to najcennejšie, čo v izbe môžete mať.

autor:  Marcos
29.4. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44