23.1. 2020 3:00

Chcete rekonštruovať kuchyňu? Najskôr si odpovedzte na TIETO otázky!

23.1. 3:00

Chcete rekonštruovať kuchyňu? Najskôr si odpovedzte na TIETO otázky!

Foto: architecturaldigest.com

Už sa vám zunovala kuchyňa a chceli by ste ju vylepšiť? Dizajnéri spojili hlavy dokopy a vybrali otázky, ktoré by ste si mali položiť predtým, než sa do rekonštrukcie pustíte.

Aký je váš cieľ?

Toto je otázka veľmi dôležitá, pretože od odpovede bude záležať aj to, na čo sa zameriate pri rekonštrukcii. Ak chcete presvetliť, bude potrebné možno poslať preč aj obľúbené farby a staviť na svetlejšie, prípadne využiť svetlík a podobne. Chcete úsporu priestoru alebo kuchyňu opticky rozšíriť? Nie je možné mať všetko, a preto je vhodné mať jasne vytýčený cieľ a hľadať k nemu najlepšiu možnú cestu.

Ako dlho budete bývať?

Ak viete, že sa chcete do piatich rokov sťahovať, tak nebudete do renovácie vyberať luxusné materiály, pretože tie pri predaji strácajú najviac na hodnote. Kuchynský dizajnér Mike Daddio preto radí vedieť dopredu, či renovujete prechodnú kuchyňu, prípadne staviate takú, kde budú variť ešte aj vaše vnúčence.

Chcete rekonštruovať kuchyňu? Najskôr si odpovedzte na TIETO otázky!

Máte alebo plánujete deti?

Deti byt obrátia naruby a kuchyňa v tomto ohľade nie je výnimkou. Navyše ide o dosť nebezpečný priestor plný horúcich a ostrých predmetov. Ak plánujete deti, je vhodné konštruovať kuchyňu s dôrazom na bezpečnosť, praktické riešenia, madlá a držiaky, ktoré nezrania. Vhodné je aj umiestnenie rúry do výšky a vytvorenie priestoru pre dieťa, kde ho budete mať pri varení na očiach. Pokračovanie na 2. strane.

Odporúčame našu galériu - sú v nej nádherné kuchyne PO rekonštrukcii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
23.1. 2020 3:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44