26.3. 2020 21:00

Chcete mať čistejší domov? Stačia malé zmeny a hneď to bude vidieť

26.3. 21:00

Chcete mať čistejší domov? Stačia malé zmeny a hneď to bude vidieť

Foto: Construction Photography/Avalon,

Ak chcete mať čistú domácnosť a pritom sa extra nenarobiť, dodržiavajte tieto zásady!

Odkiaľ sa berie špina v domácnosti? Keď si odpoviete na túto otázku, hneď budete vedieť, čo urobiť, aby ste sa zbytočne nenarobili a pritom mali doma čistučko.

Stopka už pred dverami

Najviac špiny a prachu sa dostane do domácnosti cez vchodové dvere. Preto potrebujete dostatočne dlhú čistiacu plochu - veľkú rohožku pred vchodom a ďalšiu v predsieni, kde si odložíte topánky. V žiadnom prípade nechoďte po byte obutí  a aj pre návštevy majte pripravené papuče alebo návleky.

K čistejšiemu domovu výrazne dopomôžu papuče.
K čistejšiemu domovu výrazne dopomôžu papuče.
Zdroj: Shutterstock

Nenápadné odpadkové koše

Nájdu sa u vás kade - tade papieriky, obaly či prázdne fľaše? Dôvodom je, že nemáte dostatočný počet košov. Nemáme na mysli veľké koše v každej miestnosti, ale aby ste nemuseli behať s každou drobnosťou do "hlavného" odpadu, zriaďte si menšie rafinované. V kuchyni to môže byť prázdny obal od mlieka, v kúpeľni väčší plastový obal z kozmetiky alebo v detskej izbe zaujímavo pomaľovaná kartónová krabica. 

Prach nemá šancu

Samozrejme, prachu sa nevyhneme, sadá na nábytok, aj keď nie sme doma. Ak však použijete utierky s antistatickými časticami, ktoré odpudzujú prach, upratovanie si značne uľahčíte. Ak chcete mať čisto aj v kúpeľni, majte tam vždy poruke čistiace prostriedky s handričku a preleštiť batériu alebo napeniť wc bude pre vás hračkou.

V kúpeľni majte po ruke čistiace prostriedky.
V kúpeľni majte po ruke čistiace prostriedky.
Zdroj: Freedomky.cz
autor:  Daniela
26.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44