24.6. 2020 15:00

Chcete sa doma po celý rok cítiť ako cez prázdniny? Zvoľte si stredomorský štýl

24.6. 15:00

Chcete sa doma po celý rok cítiť ako cez prázdniny? Zvoľte si stredomorský štýl

Foto: archív

Ak vám učarovalo more, slnko a piesok, s ktorými sa stretávate pri mori, preneste si kúsok tejto atmosféry aj ku vám domov.

Najbližší nám je stredomorský štýl, ktorý sa zrodil v severnej časti Stredozemného mora, kde mnohí z nás radi trávia dovolenku. Malé domčeky aj interiéry majú svoje čaro. Sú prosté, ale zato veľmi nápadité sýtymi farbami, modrými okenicami, bielymi stenami a prírodnými dekoráciami.

Hodí sa k vám?

V interiéri zariadenom v tomto štýle sa cítia ako ryba vo vode ľudia, ktorí radi cestujú, majú radi dovlenkovú náladu, uprednostňujú menej nábytku a veľa svetla. Vhodný je aj pre tých, ktorí majú radi neformálne prostredie a jednoduchý vidiecky štýl.

Spálňa s prvkami stredomorského štýlu.
Spálňa s prvkami stredomorského štýlu.
Zdroj: archív

Takto to zvládnete

Pre stredomorský štýl sú typické farby - modrá ako more a biela ako oblaky. Biele steny pôsobia vzdušne a priestranne, čo je pridanou hodnotou ak máte malý byt. Nábytok zvoľte zo svetlého dreva (nemusíte kupovať nový, môžete ho aj premaľovať) a interiér skrášlite textíliami s typickými pruhovanými vzormi alebo motívmi morských koníkov či majákov alebo plachetníc.

autor:  Daniela
24.6. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44