20.8. 9:00

Celebrity skupujú ostrovy: Kto všetko si užíva súkromie v raji?

Leonardo DiCaprio si na výbere svojho ostrova dal záležať. Rovnako dbá o to, aby všetka výstavba bola ekologická.
Leonardo DiCaprio si na výbere svojho ostrova dal záležať. Rovnako dbá o to, aby všetka výstavba bola ekologická.
Zdroj: pinterest

Na ekológiu sa nesmie zabúdať

Milovník potápania Leonardo DiCaprio je tiež vlastníkom ostrova. Na rozdiel od iných celebrít však svoj ostrov Blackadore Caye v Belize nechce iba pre seba. Už niekoľko rokov usilovne buduje  ekologický rezort, ktorý by rešpektoval vzácne územie, ku ktorému ostrov a jeho okolie patria. Zdá sa, že ide o úlohu náročnejšiu, než to na prvý pohľad vyzeralo, herec totiž ohlasoval dokončenie tohto projektu už pred niekoľkými rokmi.

Ekologicky premýšľa aj spevácka diva Shakira. Kolumbijčanka ešte v roku 2011 začala investovať do bahamských ostrovov, pričom jeden z nich – Bonds Cay v hodnote 13 miliónov dolárov plánuje premeniť na ekologický rezort. S piatimi bielučkými pieskovými plážami, tromi slanými jazerami a romantickou malou plážou v zálive má všetky predpoklady prilákať exkluzívnych návštevníkov.

Eddie Murphy kúpil v roku 2007 ostrov Rooster Cay na Bahamách za 15 miliónov dolárov.
Eddie Murphy kúpil v roku 2007 ostrov Rooster Cay na Bahamách za 15 miliónov dolárov.
Zdroj: profimedia, googlemaps

K známym tváram, ktoré investovali milióny do súkromných ostrovov, patrí aj herec Eddie Murphy. Má svoj vlastný šesťhektárový tropický ostrov len kúsok od hlavného mesta Bahám, Nassau. Z hviezdnych susedov má iste radosť, rozhodne však s investíciou 12 miliónov dolárov ani zďaleka nepatrí k najväčším investorom v oblasti.

Zdá sa, že najväčšie plány v okolí má slávny iluzionista David Copperfield. Ten vlastní hneď štyri ostrovy v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov, pričom na jednom z nich známom ako Musha Cay vybudoval súkromný rezort. Záujemci si ho prenajímajú za 325 000 dolárov týždenne.

Viac v galérii.

autor:  Andrea
20.8. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44