30.8. 2018 10:00

Časť prvá: 10 tipov ako účelne zariadiť malú spálňu tak, aby vás nenudila

30.8. 2018 10:00

Časť prvá: 10 tipov ako účelne zariadiť malú spálňu tak, aby vás nenudila

Foto: Freshome.com

Je vaša spálňa malá? Nevadí. Napriek svojej neveľkej rozlohe vám dokáže poskytnúť všetko, čo potrebujete. Jediné, čo je potrebné sa naučiť, je pracovať s priestorom. Myslite na to, že aj malá spálňa môže byť štýlová a praktická.

>>> Inšpirácie nájdete priamo tu <<<

Viete o tom, že malá spálňa, pokiaľ je správne zariadená, je hotovým požehnaním pre spánok? V malých priestoroch sa podľa istého univerzitného prieskumu relaxuje oveľa lepšie ako vo veľkých – otvorených miestnostiach.

Tu sú sľúbené tipy:

1. Farby v spálni udržujte svetlé a čisté

Biela farba je praktickou voľbou pre malé spálne. Použitie bielej alebo svetlejšie farby bojuje proti absencii veľkého priestoru tým, že ho opticky natiahne. Bojíte sa, že biela bude príliš sterilná? Dodajte jej vzory a textúry, prípadne farbu na doplnkoch, obrazoch, textíliách a kvetoch.

2. Posteľ k stene

Väčšina spální máposteľ postavenú v strede, v prípade malej miestnosti, to ale nebude šťastné riešenie. Aby sa maximalizovala podlahová plocha, postavte posteľ k stene alebo do rohu. Navyše, počas spánku nadobudnete útulnejší dojem.

Posteľ postavte do rohu miestnosti. Pokojne aj k oknu.
Posteľ postavte do rohu miestnosti. Pokojne aj k oknu.
Zdroj: Freshome.com

Jasne a stručne: Čo všetko treba zohľadniť pri výbere postele? Poradíme vám!

3. Vyhodiť objemný rám postele

Miesto masívneho čela a dreveného rámu postele stavte na kovové alebo jednoduché drevené postele. Moderné a nezaťažujúce priestor.

4. Minimalizmus

Počet doplnkov stiahnite na minimum a vyhnite sa veľkému zdobeniu stien a priestoru. Udržiavajte čistotu v zmysle: všetko na svojom mieste. Ideálny je hladký vstavaný nábytok v odtieni svetlého dreva alebo bielej.

Bielu doplňte inou farbou.
Bielu doplňte inou farbou.
Zdroj: Freshome.com

Poradíme vám, ako zvoliť to správne osvetlenie do spálne

5. Zväčšenie so zrkadlami

Zrkadlá rozšíria malú spálňu tým, že navodia ilúziu väčšej miestnosti. Umiestnite ho tak, aby odrážalo svetlo z okna. Najjednoduchší spôsob, ako začleniť veľké zrkadlo do svojho priestoru? Oprite ho o stenu.

V júnovom čísle Pekného bývania sme sa venovali aj téme ako vyriešiť spanie rodičov, keď v byte chýba spálňa.

autor:  Kristína Falťanová
30.8. 2018 10:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44