24.10. 2020 9:00

Byt plný inšpirácie: Pozrite na tie efektné detaily a riešenia

24.10. 9:00

Byt plný inšpirácie: Pozrite na tie efektné detaily a riešenia

Foto: Entrance makleri

Tento byt je dobrou ukážkou toho, že aj rozdielne veci môžu vytvoriť harmonický celok, ak sa chce.

Umelkyňa a prírodovedec - jeden veci radí do skupín, tried a systémov, druhý sa riadi intuíciou a necháva udalosti voľne plynúť. Jeden inklinuje k „vintage" štýlu a bohémskej neusporiadanosti, druhý má rád presné hranice, rovné línie a modernosť. Jeden veci popisuje s presnosťou mikrochirurga, druhý kvetnato krúži, kým sa dostane k jadru. Práve spojením takýchto zdanlivých protikladov vzniklo mimoriadne zaujímavé bývanie - a bezpochyby aj pestrý, plný život. Kým čisto bohémsky byt by pripomínal kôpku neporiadku a prísne moderné bývanie by vanulo chladom, ich spojením vznikla príjemná, dynamická domácnosť plná inšpiratívnych podnetov.

Byt je rozdelený na dennú a nočnú časť. Vchod smeruje do štvorcovej predsiene. Naľavo od vchodu a predsiene sa nachádza menšia spálňa rodičov a detská izba. Napravo je pracovňa so sklenou stenou, ktorá má vďaka nej výhľad do obývačky. Oproti vchodu je úzka chodba, z ktorej vedú dvere do šatníka a kúpeľne. Chodba sa končí kuchyňou s pekným jedálenským stolom. Kuchyňu spájajú s obývačkou dvojkrídlové dvere, ktoré sa bezpečne zasúvajú do steny. Tak možno vytvoriť veľký otvorený priestor vhodný na večierok alebo šantenie s deťmi, ak počasie vonku nepraje športovaniu na vzduchu.

Bohémsky byt doplnili moderné prvky.
Bohémsky byt doplnili moderné prvky.
Zdroj: Entrance makleri


Najzaujímavejšími prvkami bytu - okrem drevených podláh a pekného nábytku z masívneho dreva - sú pôvabné doplnky. Práve zmes malých umeleckých a vedeckých predmetov robí bývanie naozaj podnetným. V galérii pod článkom nájdete množstvo pekných zátiší z tohto bytu.

Zdroj: nonka zdroj foto: entrance makleri
24.10. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia
44