23.10. 2013 6:00

Bývanie v lofte: Bez spálne to nejde

23.10. 2013 6:00

Bývanie v lofte: Bez spálne to nejde

Moderné bývanie prináša so sebou množstvo dobrodružstva. Absencia súkromia, netradičné zariadenie a veľký zraz štýlov na jednom mieste, tomu sa povie interiér ako sa patrí. Sťahovanie sa do bývalých priemyselných budov prišlo zo Spojených štátov a dostalo sa vplyvom trendov zo západnej Európy aj k nám.

Bývanie v lofte: Bez spálne to nejde


Netradičné bývanie
Bývanie v lofte sa pokladá za odvážne, provizórne a uletené. Kto sa nechce tlačiť v malom panelákovom byte ani sa tiesniť v hustej zástavbe rodinných domov v nejakej satelitnej obci, toho isto osloví myšlienka bývať pansky na svoj spôsob. Hoci halové priestory sa kaštieľom a zámkom nemôžu rovnať, aspoň dajú človeku vnútorný pocit voľnosti a príjemnej slobody.

Vypracovať projekt
Príbytok pozostáva okrem obývacej izby prepojenej s kuchyňou aj so súkromnou časťou - spálňami. Dobudovanie ďalších miestností si vyžiada vypracovanie projektu, aby to u nás doma skrátka vyzeralo dobre. Predsa sa nejedná o štandardné bývanie, a preto by sme mali vynaložiť adekvátne úsilie na to, aby nás naša rodina a známi nepovažovali za bláznov.

Príjemný vzhľad
Prevysoké stropy neumožňujú rozdeliť priestor tak, aby v ňom vznikli samostatné miestnosti. Ak by k tomu aj došlo, interiér by vyzeral ako pavilón na výstavku so stánkami vystavovateľov. Dosiahnuť takýto vzhľad samozrejme nie je prioritným cieľom. Interiéroví architekti vymysleli spoľahlivejší recept. Dobudovali medziposchodie - otvorenú spálňu.

Na medziposchodí
Ticha si človek veľa neužije, pretože sa v ňom všetko ozýva ako v jaskyni. Pozitívom vysťahovania manželskej postele na medziposchodie je skryť ju pred neželanými pohľadmi. Spanie vo výške poskytuje pocit bezpečia. Pri realizovaní spálne si dajme záležať aj na estetickej a funkčnej stránke schodiska, ktoré predstavuje výrazný dekoratívny objekt.

Tip: Pozrite si priloženú galériu, aby ste si porovnali tvorivý prístup v jednotlivých loftoch.

Zdroj: katarína
23.10. 2013 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44