27.6. 2022 18:00

Bývanie na 19 m2: Zmestilo sa tam všetko, čo treba

27.6. 18:00

Bývanie na 19 m2: Zmestilo sa tam všetko, čo treba

Foto: historiskahem.se

Napratať celý život do garsónky nie je práve jednoduché. Zväčša sú to ale byty pre nezadaných, ktorí nemajú nazbierané kopy vecí, ako to býva pri rodinách. Nakukli sme do švédskeho bytíku o rozlohe 19 m2 a prekvapilo nás, čo všetko sa tam zmestilo.

Jedna izba, v ktorej je aj malá kuchynská linka, sa nesie v modernom duchu. Prešla rekonštrukciou, čo odráža skombinovaný farebný odtieň na kuchyni i vstavaných skriniach. Tie sa tiahnu po takmer celej stene už od vchodových dverí, na konci však dávajú priestor malému stolu so stoličkami. K nábytku v izbe patrí aj priestranná posteľ a zvyšok je už šikovným zariadením majiteľa.

Pod oknom je nízka lavica, ktorá multifunkčne plní úlohu odkladacieho priestoru i sedenia. Vedľa postele je malý stolík, ktorý by mohol slúžiť ako nočný, ale radšej je z neho podstavec na výraznú zelenú rastlinu. A práve tá osviežuje bývanie, ktoré by inak mohlo "splynúť" do jednej masy. Iné stojace doplnky ako lampy či ďalšie kvetiny už potrebný priestor nezaberajú, sú súčasťou vytvorených odkladacích plôch.

Maličký bytík je celý v jednej izbe.
Maličký bytík je celý v jednej izbe.
Zdroj: historiskahem.se

Sivá farba s čiernymi detailmi robí z jednej izby na bývanie príjemný štýlový priestor, pocit poriadku navodzuje vstavaný skriňový systém. Závesy a obrazy sú detailmi, ktorý dotvára atmosféru a viac netreba, aby bola garsónka so samostatnou kúpeľňou s toaletou šikovnou možnosťou, kde sa dá stráviť pár rokov.

Viac detailov tohto bytu v galérii článku >>>

autor:  Gabi
27.6. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy