25.7. 2022 6:00

V byte Lujzy Garajovej Schramekovej: Pozrite, čo má pri stole...

25.7. 2022 6:00

V byte Lujzy Garajovej Schramekovej: Pozrite, čo má pri stole...

Foto: ROBO HUBAČ

Po nasťahovaní do nového bytu mala Lujza zvláštny pocit. Dovtedy každý byt, v ktorom bývala bol pre ňu útočisko, tento sa stal pre ňu a jej rodinu spočiatku väzením. Sťahovali sa doň totiž na začiatku zákazu vychádzania počas korony.

Lujza sa v živote sťahovala veľa krát. S rodičmi žila v Nitre, v dvoch bytoch v Žiline, v Bratislave a pri Topoľčanoch. Počas štúdia na konzervatóriu bývala na internáte alebo s kamarátkami v podnájme. Keď sa zoznámila s budúcim manželom, mali šťastie a podarilo sa im prenajať si nádherný „Báčikov ateliér“ na Trnavskom mýte. Prvý vlastný byt im časom prestal vyhovovať veľkosťou a začali sa obzerať po väčšom.

Top lokalita

Na nový 4-izbový byt si síce museli pár rokov počkať, kým sa dostavia, ale okolie a lokalita, odkiaľ je všade na skok, stáli za to. „Tým, že nešoférujem, pokúsila som sa zariadiť život tak, aby sme mali všetko blízko ,“ vysvetlila nám a dodala: „Zároveň sme synovi aj dcére chceli dopriať vlastné izby, a aby nestratili kontakt s kamarátmi.“ Nové hniezdočko je totiž len pár metrov od predchádzajúceho bytu a keď sa dokončí nová, moderná výstavba s parkmi, fontánami, obchodmi a kaviarničkami, bude to jedna z najžiadanejších častí mesta.

autor:  Daniela Mýtna
25.7. 2022 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy