11.3. 2023 9:00

Boris Kollár vlastní rozprávkový KAŠTIEĽ v Hubiciach : Pozrite sa, ako to tam vyzerá!

11.3. 9:00

Boris Kollár vlastní rozprávkový KAŠTIEĽ v Hubiciach : Pozrite sa, ako to tam vyzerá!

Foto: Jaroslav Novák

Boris Kollár kopíruje bohatého aristokrata Wienera-Weltena. Park s dvoma kaštieľmi v Hubiciach zrejme plánuje premeniť na raj pre koničkárov.

Konečne - asi tak možno opísať pocity obyvateľov Hubíc, malej dediny pri Bratislave, kde sa im po sto rokoch črtá lepšia budúcnosť. Dva historické kaštiele sa im celé dekády rozpadávali pred očami a z kedysi udržiavaného parku so vzácnymi drevinami sa stal prales ako z anglického hororu, široko-ďaleko nikoho a len kde-tu sa mihne vyplašená srna či bažant, píše portál Plus 7 dní . Koncom deväťdesiatych rokov kúpil chátrajúci areál pre nich neznámy podnikateľ Boris Kollár (57), ale s opravou sa na sklamanie všetkých neponáhľal. Renováciu začal až ako predseda parlamentu - pred dvoma rokmi sa pustil do strechy na väčšom z kaštieľov a práce neustávajú.

Nekončia

Strecha s opravenými komínmi a novými oknami, pod ktorými možno tušiť budúce izby, je pred dokončením. Zámoček obohnali stavbári lešením a zdá sa, že úpravou prejde aj fasáda. „Bude to mať pre seba, počuli sme, že si objednal päť postelí za 58-tisíc eur,“ závistlivo klebetia chlapi v miestnej krčme. Reči po Hubiciach sa šíria, ale starostka obce Mária Horváthová detaily o Kollárových zámeroch nepozná. „Najprv sa pustil do strechy a vlani v novembri nám prišlo ohlásenie stavebných úprav a udržiavacích prác pre jedno z podlaží. Ale čo tam bude, nevieme,“ povedala nám.

PRÁCE POKRAČUJÚ
V novembri majiteľ ohlásil ďalšie stavebné úpravy, na veľkom kaštieli stále panuje čulý ruch.
PRÁCE POKRAČUJÚ V novembri majiteľ ohlásil ďalšie stavebné úpravy, na veľkom kaštieli stále panuje čulý ruch.
Zdroj: VLADO BENKO JR
autor:  vm
11.3. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok