15.7. 2021 6:00

Bohémsky štýl: Tento netuctový dizajn už dávno nie je len pre voľnomyšlienkarov

15.7. 2021 6:00

Bohémsky štýl: Tento netuctový dizajn už dávno nie je len pre voľnomyšlienkarov

Foto: archív LB

V množstve štýlov je neprehliadnuteľný bohémsky či boho štýl. Typická pre neho je nespútanosť a originálnosť, je však príjemný a pohodlný. Ak sa stotožňujete s nekonformným spôsobom zariadenia, ktorý miestami pôsobí trochu chaoticky, je pre vás ideálny.

Mix vzorov a farieb

V boho štýle sa „stretávajú“ asi všetky vzory, ktoré existujú. Geometrické, kvetinové, etno, pruhy… Ich kombináciou vzniká dynamický výsledok. Rovnaké je to aj s farbami. Zabudnite na decentné odtiene, pretože v ňom ide doslova o výbuch pestrosti. Neutrálne pozadie na stenách dopĺňajú výrazné a sýte odtiene všade naokolo, na nábytku i na doplnkoch - červená, oranžová, žltá, tyrkysová…

Dotyk prírody

Bohémsky štýl uznáva kvalitu a ekológiu, ktorá sa prejavuje v použití prírodných materiáloch na nábytku, textile či doplnkoch. Z materiálov sa v ňom vyskytuje drevo, ľan, prútie, konáre, palmové rohože, kožušiny, korok. V interiéri nesmú chýbať izbové rastliny, najmä také, ktoré majú hustý a vysoký habitus ako sú palmy, dracény, svokrine jazyky, monstery… Kvety sú prítomné nielen v črepníkoch, ale aj vo vázach a na textile – vankúšoch, závesoch, kobercoch.

autor:  Radomir
15.7. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy