4.12. 2018 17:00

Biela stena v kuchyni? Oživte ju týmito netradičnými spôsobmi!

4.12. 2018 17:00

Biela stena v kuchyni? Oživte ju týmito netradičnými spôsobmi!

Foto: elledecor.com

Biela stena je ako nepopísané plátno. Je to priestor, ktorý je nedostatočne využitý. Poďme to spolu zmeniť. Tri-štyyyy-ri!

Zelená a biela. Dokonalá súhra

Čo je zelené, nájde v bielej dokonalú partnerku. Biela stena je unikátnym pozadím pre krásne rozkonárený fikus alebo stromček. Pomôcť si môžete aj papradím. Na pamäti je potrebné mať zásadu, že čím tmavšia zelená, tým bude biela stena pre ňu lepšia.

Biela stena v kuchyni? Oživte ju týmito netradičnými spôsobmi!

Základ pre umenie

Ak máte k dispozícii dostatočne veľkú bielu plochu, je veľmi vhodné, ak z nej spravíte súčasť umeleckého diela. Nie je to zložité. Stačia dve farby. Biela a čierna. Bielu už máte a z čiernej viete pomocou umeleckých diel kreslených ceruzkou vytvoriť množstvo čiernych odtieňov. Nie je nič poetickejšie ako dva veľkoplošné obrazy kreslené technikou tieňovania na bielej stene. Pri troche správnej kompozície tak bude pôsobiť niekdajšia biela a nevýrazná stena ako výkres s dielami nadaného umelca.

Prečítajte si aj: Výzdoba štedrovečerného stola 4x inak. Ktorá sa vám páči najviac?​

Zlaté rámy

Zlaté masívne rámy na obrazy dýchajúce minulosťou a barokovým štýlom sa nehodia na každé pozadie, ale na biele padnú priam dokonale. Prakticky nemôžete nájsť iné uplatnenie pre tento druh zdobených rámov ako bielu stenu. A pritom nemusíte mať drahé obrazy v koláži, stačí aj solitér. Zlatom orámovanú krajinku môžete napríklad vsadiť aj na kus bielej steny v spálni. Zlatá sa na bielu hodí v akejkoľvek podobe.

Biela stena v kuchyni? Oživte ju týmito netradičnými spôsobmi!

Antické drobnosti

Vintage a antické prvky sú zväčša tmavé a energeticky sú trochu ťaživé. Preto ich správne vyvažuje biely podklad. Možno ste práve nevedeli, kde si dať fotky starých rodičov, niektoré zrkadlá so starožitným lemovaním, prípadne keramické taniere po prababke... Biela stena v predsieni si ich priam pýta.

Prečítajte si aj: Nature dizajn: To je nábytok, ktorý detailne kopíruje prírodu, krása

3D efekt

Biela nie je jedna, ako si mnohí myslia, ale je v nej celé spektrum možností a odtieňov. Skúste bielu na bielu, a aby to nebolo ako variácie mliečneho skla, v súčasnosti sa do popredia aj na stenách dostávajú 3D modulácie. Jednou z nich je biela plastika na bielej stene, ale aj minimalistické biele police. Len skúšajte a nemajte strach ozdobiť bielu bielou.

Pozrite si v galérii fotoinšpirácie vynovených bielych stien v kuchyni a v jedálni.

autor:  Marcos
4.12. 2018 17:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44