7.11. 2019 22:30

Biela sedačka v obývačke: Omyl alebo nadčasová klasika? Poznáme odpoveď

7.11. 2019 22:30

Biela sedačka v obývačke: Omyl alebo nadčasová klasika? Poznáme odpoveď

Biela sedačka v obývačke môže pôsobiť očarujúco, ale aj sa rýchlo zašpiniť. Do ktorého tábora patríte?

Biela sedačka v obývačke: Omyl alebo nadčasová klasika? Poznáme odpoveď

 

Biely nábytok tvorí perfektný základ pre zariaďovanie. Táto farba je neutrálna, nadčasová a otvára priestor rôznym možnostiam dekorovania. Biela sedačka je jedinečný kúsok, ktorý rozžiari vašu obývaciu izbu. S použitím bielej sa však spája riziko: medzi nevýrazným a očarujúcim výsledkom je tenká čiara. Nechajte sa inšpirovať, ako dekorovať bielu sedačku, aby ste získali štýlovú a modernú obývaciu izbu.

Pozrite si aj: Otvorenie showroomu výdatný dážď neprekazil

Nadčasová kráska

Biela sedačka vytvorí v izbe čisté a elegantné línie, rozjasní priestor, ktorý pôsobí otvorenejší. Pri dizajnovaní s bielou máte dve možnosti: môžete miestnosť ponechať neutrálnu alebo pridať do nej farby na oživenie. Pracovať môžete s rôznymi odtieňmi, s textúrou, primiešať kovové akcenty. Výsledný vzhľad izby ovplyvňuje tvar sedačky aj jej úprava - či je hladká, alebo prešívaná. Nevšedne pôsobí, ak ju kombinujete kreslami v úplne inom štýle.

Biela sedačka v obývačke: Omyl alebo nadčasová klasika? Poznáme odpoveď

 

V príjemnej harmónii

Moderný a čistý vzhľad izby s bielou sedačkou umocnia biele záclony a závesy. Ak máte nízke stropy, zaveste ich od stropu až na podlahu. Vankúše na sedačke môžu zostať biele alebo s malým vzorom inej farby.

Ostatní práve čítajú: Už nevedia, čo by za nábytok v obchode pýtali? Vyrobte si ho sami!

Svetlý koberec je dokonalou bodkou, no mal by byť kratší ako šírka sedačky, aby mohla vyniknúť. Sedaciu zónu doplňte skleneným konferenčným stolíkom. Na steny si zaveste čiernobiele fotografie alebo umelecké diela v neutrálnej farebnej palete. Ideálny spoločník pre bielu sedačku je prírodné drevo.

Kliknite si aj na: Poznáte súčasné trendy v kuchynských lustroch?

S akcentom výraznej farby

Biela sedačka je ako nepopísané plátno a výborne ladí s rôznymi farbami. Vyberte si jednu hlavnú farbu a pohrajte sa s jej odtieňmi. Výsledok je skvelý i vtedy, ak siahnete po dvoch harmonizujúcich farbách.

Biela sedačka v obývačke: Omyl alebo nadčasová klasika? Poznáme odpoveď

 

Umiestnite na sedačku niekoľko vankúšov, ktoré zodpovedajú vášmu výberu farebnej schémy. Biela sedačka zjemňuje pôsobenie výrazných vzorov, preto sa môžu objaviť na vankúšoch, závesoch i na koberci. Pridajte tmavé drevo, napríklad farby mahagónu alebo espressa, ktoré kontrastujú s výraznou belosťou pohovky.

Prečítajte si aj: TAKTO si doma spravíte vlastné fitko aj bez veľkých priestorov!

Biela = čistá

Zdráhate sa kúpiť bielu sedačku, lebo sa obávate náročnej údržby? Pri malých deťoch či domácich zvieratách sú pochybnosti oprávnené. No biela sedačka nemusí byť oveľa náročnejšia na údržbu, ak má správny poťahový materiál. Zamerajte sa na snímateľné látkové poťahy, vodoodpudivú úpravu, nenáročná je i ekokoža. Dôležité je vyčistiť škvrnu hneď ako vznikne. Nemusíte však silou-mocou trvať na žiarivobielej, výborne vyzerá i poťah v smotanovom alebo sivobielom odtieni.

Presvedčte sa o kráse bielej sedačky v našej GALÉRII! Nájdete tam aj iné farby a iné štýly. Ktorá je tá naj?

Zdroj: radomír
7.11. 2019 22:30
Diskusia ()
Zdieľať článok