20.3. 2020 21:00

Bezpečnosť v domácnosti: TOTO vám môže zachrániť život!

20.3. 21:00

Bezpečnosť v domácnosti: TOTO vám môže zachrániť život!

Foto: unplash.com

Čo môžete pre seba spraviť za zamknutými dverami vlastného bytu? Ste tu v bezpečí? A čo keď sa práve zamknuté dvere stanú pascou, ktorá vás bude stáť život?

Stratili ste už niekedy kľúče od bytu či domu? Boli ste už niekedy tak chorí, že ste nevládali prehovoriť alebo vstať z postele? Mali ste už pád či úraz, po ktorom sa niekto o vás musel starať? Hovoríte si, že vám sa to nemôže stať... Žiaľ, nepríjemnosti sa najčastejšie stávajú práve vtedy, keď ich vôbec nečakáme. Neznamená to však, že na ne nebudete pripravení.

Základná bezpečnosť v domácnosti

Čím je človek mladší, tým má väčší pocit nesmrteľnosti, neporaziteľnosti a neomylnosti. Avšak nie každý s vekom zmúdrie. V každej domácnosti by sa však mali dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá, ktoré vám raz ušetria kopu nepríjemností a pri najhoršom scenári možno aj život.

Aký máte zámok na dverách? Nestane sa pre vás nepríjemnou pascou?
Aký máte zámok na dverách? Nestane sa pre vás nepríjemnou pascou?
Zdroj: SHERLOCK®

Začnime pri dverách

Vstupné dvere by nás mali chrániť, predovšetkým pred neželanými návštevami. Myslieť však treba aj na to, že sa raz niekto bude musieť dostať za nami. Čo ak vám príde zle alebo sa pošmyknete v kúpeľni a nikto s vami nebude v domácnosti? Nie je to scenár len pre seniora! Možno sa dovoláte pomoci, cez vaše bezpečnostné dvere sa však vaši príbuzní či susedia nedostanú.

Aj preto je dôležitý zámok, ktorý nemôžete vymknúť. Je to neduh mnohých ľudí, že zvnútra nechávajú kľúč v polohe, ktorá znemožní odomknúť dvere zvonka. Zbytočne majú vaši príbuzní kľúče, ak dvere nemôžu odomknúť. Nespoliehajte sa na to, že vy kľúč nezabudnete vybrať, radšej si zaobstarajte zámok, ktorým sa nevymknete.

autor:  Andrea
20.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44