21.1. 2021 12:00

Bez dekorácií a doplnkov to na chalupe nie je to pravé: Inšpirujeme vás!

21.1. 12:00

Bez dekorácií a doplnkov to na chalupe nie je to pravé: Inšpirujeme vás!

Foto: archiv

Oddych a pohodlie si na chalupe vytvoríte pohodlným nábytkom, ale ak si chcete vytvoriť aj kúzelnú atmosféru, nezabudnite na doplnky a dekorácie. Tie "zo starých čias" majú osobité čaro.

Keď už máte chalupu zariadenú, určite prídu na rad aj veci, ktoré ste našli u starých rodičov v pivnici alebo na povale. Nefunkčný šijací stroj môžete využiť ako podstavec na umývadlo a pedál môžete dokonca využiť na uloženie uterákov.

Netajia, že boli stromy

Ako doplnky môžete použiť aj veci, ktoré si sami vyrobíte, a tým nielenže ušetríte, ale prirastú vám aj k srdcu. Tie najlepšie bývajú obyčajne veľmi jednoduché - stačí napríklad omotať špagát okolo kábla a do objímky primontovať žiarovku a krásna lampa je na svete! Ak máte k dispozícii kmene starých stromov, odstráňte z nich kôru a zvýraznite štruktúru dreva olejom alebo lakom a raz dva budete mať príručné stolíky hotové.

Kožušina a drevo spolu nádherne ladia.
Kožušina a drevo spolu nádherne ladia.
Zdroj: archiv

Čím viac, tým lepšie

Do interiéru chalupy sa dokonale hodia vankúše. Buď  s imitáciou kožušiny, alebo kárované, bodkované, prípadne aj s vtipnými nápismi, srdiečkami a zvieratkami. Čím viac ich budete mať na pohovke či kresle, tým útulnejšie bude interiér vašej chalúpky pôsobiť. Pocit tepla a istoty vytvoríte aj  mäkučkými kobercami, dekami a kožušinami.

Neurobte túto chybu!

Najväčšou chybou, ktorú robia chalupári, je, že nanosia na chalupu všetko, čo im doma zavadzia.  Ak si chcete na chalupe oddýchnuť, nerobte si z nej skladisko. Ak si však viete veci prerobiť a všetko spolu pekne zladiť, môže vzniknúť aj takýto nádherný interiér.

Chalupu zariaďte tak, aby ste v nej mali maximálne pohodlie.
Chalupu zariaďte tak, aby ste v nej mali maximálne pohodlie.
Zdroj: archív
autor:  Daniela
21.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44