2.6. 2020 12:00

Bazén pred letom: Najdôležitejšie veci, ktoré treba stihnúť urobiť

2.6. 12:00

Bazén pred letom: Najdôležitejšie veci, ktoré treba stihnúť urobiť

Foto: archív

Ktovie, ako to bude tento rok s verejnými kúpaliskami. Ak by to nevyšlo, oceníte, ak už teraz začnete s prípravou súkromného bazéna.

Priaznivé ceny niektorých typov bazénov zapríčinili, že bazén je dnes celkom ľahko dostupným osviežením pre každého. Každý typ má však aj svoje nároky na údržbu.

Koľko eur budete na bazén potrebovať?

Skôr, ako si kúpite bazén porozmýšľajte, na aký účel bude využívaný, aký priestor ste bazénu ochotný v záhrade vyčleniť a akú cenu na zaobstaranie a prevádzku ste ochotní minúť. Ekonomicky najmenej náročným, skladným a jednoduchým riešením je nafukovací bazén, ktorý ocenia najmä majitelia menších záhrad a malých detí. Strednú cenovú triedu tvoria nadzemné bazény, najčastejšie vyrobené z plastu. Najdrahším bazénom je bazén zapustený do zeme, kedy si k cene obstarania treba pripočítať aj výkopové práce.

Pred prvým kúpaním

Sezóna kúpania je vo veľkej miere závislá od počasia a spôsobu ohrevu vody. Ešte skôr, ako do bazéna napustíte vodu, je potrebné jeho steny poriadne vyčistiť. Výborným pomocníkom na odstránenie hrubých nečistôt je tlakový čistič, ktorého silu tlaku je možné regulovať, ako aj vhodný čistiaci prostriedok podľa charakteru povrchu. V prípade nafukovacích bazénov je dôležité skontrolovať či nikde nie sú prasknuté a zabezpečiť im spevnených povrch, na ktorom budú uložené. Steny nafukovacích bazénov je pomerne ľahké prepichnúť, preto si treba dávať pozor, aby v ich okolí neboli kríky, stromy alebo iné ostré predmety.

Bazén v tvare lastúry s drevenou terasou a obklopený kríkmi vám zabezpečí pohodlný prístup i súkromie.
Bazén v tvare lastúry s drevenou terasou a obklopený kríkmi vám zabezpečí pohodlný prístup i súkromie.
Zdroj: archív redakcie

Čerpadlo je dobrý pomocník

Po dôkladnom vyčistení veľkých bazénov môžete začať s prvým filtrovaním vody, kde je neodmysliteľným pomocníkom aj kvalitné vodné čerpadlo. Čerpadlo pomôže pri údržbe bazéna pred prvým spustením, počas prevádzky na odčerpanie vody z bazéna, rovnako ako po sezóne, keď budete bazén pripravovať na zimu. V prípade veľkých bazénov budete potrebovať vodné čerpadlo, ktoré odčerpá až 14-tisíc litrov vody za hodinu.

autor:  Daniela
2.6. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44