12.10. 2011 7:00

Atraktívna batéria pre atraktívnu kúpeľňu

12.10. 2011 7:00

Atraktívna batéria pre atraktívnu kúpeľňu

Aj také zdanlivo obyčajné vodovodné batérie môžu byť skutočne atraktívne. A to ako svojou praktickou stránkou, tak aj svojou stránkou dizajnovou. Vlastne tou hlavne.

Atraktívna batéria pre atraktívnu kúpeľňu

Akú len chcete
Na trhu, dokonca aj na tom malo a našom, je dnes naozaj široký výber týchto výrobkov. Začína od lacných a najobyčajnejších až po špičkové kúsky svetových dizajnérov. Je teda pomerne zložité sa v ich rozmanitosti, ale aj množstve orientovať.

Nejde pritom len o nápaditý vzhľad a štýl mnohých výrobkov už v prijateľných stredných cenových kategóriách, ale aj o povrchovú úpravu, funkciu a v neposlednom rade i o ich zladenie s ďalšími doplnkami s držiakmi uterákov či zubných kefiek, so zásobníkmi na mydlo alebo dokonca s osvetlením.

Zabudnite na staré kvapkajúce kohútiky
Keď sa pozrieme na dnešné vodovodné batérie, príde nám takmer až smiešne, aké jednoduché model sme používali ešte pred niekoľkými rokmi. Nielenže boli bez akejkoľvek estetickej hodnoty, ale ani ich funkčnosť za veľa nestála. Určite si totiž aj vy dobre spomínate na klasické kvapkajúce kohútiky, kde sa pravidelne muselo meniť tesnenie, ktoré sa navyše v istých časoch dalo aj pomerne ťažko zohnať.

Vďaka novým technológiám však dnes zaisťujú dokonalú funkčnosť a bezchybnosť armatúr zbrúsené keramické doštičky, ktoré môžete poznať aj pod názvom kartuše. Ide o tak kvalitnú technológiu, že výrobcovia sa na ne, respektíve na batériu, ktorá ich obsahuje, neboja poskytovať dokonca päťročnú záruku.

Sú také a také
Prirodzene, je mnoho druhov vodovodných batérií. Mali by sme sa v nich trochu orientovať, pokiaľ si chceme naozaj dobre vybrať. Napríklad podľa typu sa delia na nástenne a stojanové. Prvé menované sú rozlišované navyše aj podľa spôsobu osadenia, čiže na klasické povrchové a podomietkové.

Vzhľadom na ovládanie môžeme zvoliť klasickú kohútikovú batériu, no na výber máme aj batériu mixážnu, čiže pákovú či celkom bezdotykovú senzorovú batériu, respektíve batériu úspornú, čiže termostatickú. Jednou zo zaujímavostí modernejších batérií je aj takzvaná brzda, pod čím sa myslí zariadenie, ktoré umožní nastaviť obmedzený prietok vody.

Najpoužívanejšie pákové batérie môžu byť navyše vybavené integrovaným uzatváracím ventilom pre pripojenie na práčku alebo umývačku, ich súčasťou často býva aj malá vysúvacia spŕška či v prípade drezovej batérie výsuvný modul. Všetky typy batérií sa vyrábajú v rozmeroch 10 aj 15 centimetrov. To znamená, že aj staršie typy armatúr sa dajú ľahko vymeniť aj bez akýchkoľvek stavebných úprav.

Vráťme sa však k dizajnu vodovodných batérií. Ak hľadáte nejaký skutočne unikátny kúsok, nahliadnite do našej fotogalérie. Tu na vás čakajú najmodernejšie vodovodné batérie, ktoré sa môžu pochváliť naozaj dokonalým dizajnom.

Zdroj: blossom
12.10. 2011 7:00
Diskusia  ()
Diskusia
44