16.9. 2022 18:00

Atmosféra, akú len tak nevídať: Tento vidiecky dom ohúri

16.9. 2022 18:00

Atmosféra, akú len tak nevídať: Tento vidiecky dom ohúri

Foto: https://www.instagram.com/p/Cf-1cE5oez_/

Bývanie ako z časopisu, a predsa tu žije bežná rodina. Emma s manželom a dvomi deťmi dokázali v historickom dome zachovať nefalšovanú atmosféru vidieka.

Nehnuteľnosť z roku 1938 sa k rodine nedostala náhodou. Túžili po niečom pokojnom, starom a s potenciálom na súčasné bývanie. Chceli si dom pretvoriť podľa seba, a predsa v ňom zachovať ducha doby. Bez pochyby možno povedať, že sa im to podarilo.

Silným prvkom sú steny. Tie pokrývajú buď kvetované tapety, alebo drevené obklady, prípadne ich kombinácia. V priestore vynikajú precízne vyberané kusy nábytku, ktoré sú v prvom rade funkčné, ale tiež dobovo štýlové. K nim Emma z @givarpsgatan nachádzala (a stále nachádza) doplnky a dekorácie, ktoré presne sedia do ňou vytvoreného domáceho "sveta".

V tomto dome má všetko nádych vidieka, hoci sú to veci súčasné, ktoré majitelia kupovali, prerábali alebo dostali. O viditeľne moderné kúsky nemajú záujem a sami žijú tak, aby "ladili" so svojím domovom. Pokojne, tradične a bez nadmerného stresu. Tieto atribúty cítiť aj vtedy, keď sa pozriete ku nim domov...

Prejdite sa výnimočným domom v galérii >>>

autor:  Gabi
16.9. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy