21.1. 2019 12:13

Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?

21.1. 2019 12:13

Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?

Foto: freshome.com

V oblasti bývania sa stále niečo deje. A s farbami je to ako v móde. Neustále sa menia a medzi tými najvychytenejšími je to neustály boj o prvenstvo. Preto ak chcete mať trendy steny, siahnite po týchto farbách.

Tieto farby budú v kurze rozhodne počas ďalšieho obdobia. Ak si preto chcete vymaľovať priestor podľa najnovšej módnej vlny, nech sa páči.

Prečítajte si aj: 12 tipov na vylepšenie vstupnej chodby takmer zadarmo

Tmavá olivová

Ide o farbu, ktorá sa hodí prakticky všade. Do kuchyne aj do obývačky. Tento odtieň je niečím medzi zelenou a čiernou olivou. Nádych je sivozelený a na kombináciu vynikajúci s bielou, ale aj s čisto šedou a modrou. Vynikne v partii, kde sú aj chladnejšie odtiene.

Prečítajte si aj: Nejeden hipster zaplesá: Žiarovka z dreva - to musíte vidieť!​

Dospelá ružová

Nie je to staroružová ani sladká ružová. Hovorí sa o nej ako o dospelej. Už totiž vyrástla z cukríkového odtieňa ružovej farby dievčenských izbičiek a ustálila sa v teplom odtieni, ktorý sa hodí k šálke čaju alebo k pohode a čítaní knihy. Nie je však príliš stará na to, aby bola tmavá. Je jednoducho dospelá. Niekde medzi sladkou a príliš tmavou.

Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?

Rifľová modrá

Určite s ňou nemusíte šetriť. Má v sebe kovový charakter modrej farby, ale zároveň nie je drsne chladná ako oceán. Je módna aj preto, že skvele ladí so zemitými farbami, ktoré stále predstavujú akýsi módny štandard. V tejto farbe si môžete pri troche odvahy dopriať aj kuchynské skrinky. Je to inovatívne, najmä v kombinácii s hnedou či s bielou táto modrá priam zažiari.

Prečítajte si aj: Vyrobte si s nami vlastné sviečky: Dekorácia, ktorú budete milovať​

Školská biela

So školou má spoločné len to, že to nie je jasná sterilná biela, ale jemne zašpinená alebo akoby patinovaná. Dizajnéri hovoria, že je to presne tá biela, ktorú možno vidieť v starých školských budovách. Vypraná, jemne zašednutá, no stále nie špinavá, jednoducho len zájdená.

Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?

Je stále biela, ale nekričí takou čistotou, a preto je aj pre domov o niečo mäkšia, stráviteľnejšia a teplejšia. Teda ak práve netrpíte na zlé spomienky zo školských čias. Vtedy by ste nemuseli byť s touto farbou úplne stotožnení.

Prečítajte si aj: Poznáme bytové trendy minulého roka, ktoré sú v 2019 už totálne OUT

Korenistá čierna

Vznikla kombináciou hlbokej indigovej, atramentovej a čiernej s červenými podtónmi a výsledkom je bohatý fialový odtieň s nádychom čiernej. Je to výborná farba, ktorá sa síce nehodí ako základná na všetky steny, ale je doknalým kontrastným doplnkom. Je vhodná, ak nechcete mať miestnosť ladenú v prechodoch, ale v kontrastoch. Môžete ňou namaľovať jednu stenu alebo vytvoriť pásik, ktorý oživí priestor. Voľba je už iba na vás.

Inšpirujte sa v našej galérii. 

autor:  Marcos
21.1. 2019 12:13
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44