2.12. 2016 16:00

Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!

2.12. 2016 16:00

Alergici pozor! Objavte výhody koberca vyrobeného z vinylu!

Foto: Carpets Inspirations

Nie ste zástancom holých podláh, ktoré vám tak pripadajú chladné a stereotypné? V tom prípade určite volíte koberce. Poznáte tie vinylové?

Niektorí nedajú dopustiť na krásu drevených podláh či parkiet, iní by do toho nešli ani za milión. Preferencie sa pri domácnostiach v tomto smere naozaj veľmi líšia. Je to skrátka na vás. Ak máte horúcu krv a ani pri mínusových teplotách nezapínate kúrenie, vtedy vám ulahodí chladivý povrch podlahy, no ak už pri pofukovaní jemného jesenného vánku utekáte do skrine po hrubý sveter, určite vo vašom bývaní nedáte dopustiť na teplučké koberce.

Ak ste alergik, máte malé deti či domáceho miláčika, vinylový koberec je to pravé pre váš interiér.
Ak ste alergik, máte malé deti či domáceho miláčika, vinylový koberec je to pravé pre váš interiér.
Zdroj: behangfabriek.com

Podlahovina na stenách? Žiadne bláznovstvo, ale skvelý nápad! 

Vinylový koberec?

Asi si pod pojmom vinyl predstavíte starý gramofón a na ňom sa dookola točiacu čiernu platňu, chápeme. Vinyl ako materiál na výrobu kobercov je však témou budúcnosti, pretože má pozitívnych vlastností viac než dosť. Je to ideálna forma vyhotovenia pre alergikov a astmatikov, pretože v sebe oproti klasickým kobercom nezachytáva baktérie a nečistoty!

Je nehorľavý, na jeho údržbu vám postačí vlhká handra (žiadne vysávanie omrviniek spomedzi vysokých vlasov), funguje ako tepelný izolant a dokonca neobsahuje škodlivé ftaláty, ktoré negatívne pôsobia na ľudský organizmus, no nachádzajú sa prakticky všade. Znamená to, že takýto koberec môže byť jedine výhrou.

Nesmieme zabúdať ani na estetickú funkciu týchto kobercov. Nie je neobvyklé, že sú vyrábané s obojstranným vzorom, čo je potešujúca okolnosť najmä pre tých, ktorí majú z času na čas radi zmenu a ak sa bojíte nepríjemného dotyku s týmto kobercom, vôbec sa nestrachujte, budete kráčať ako po obláčiku.

2.12. 2016 16:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44