9.2. 2020 9:00

Ako zdvihnúť hodnotu majetku? TOTO rekonštruujte prvé v poradí

9.2. 9:00

Ako zdvihnúť hodnotu majetku? TOTO rekonštruujte prvé v poradí

Foto: roccoarquitetos.com.br, foto Evelyn Muller

Len vymaľovať a spraviť kozmetické úpravy prosto nestačí, ak chcete na svojej nehnuteľnosti zarobiť peknú sumu. Musíte spraviť ešte aj TOTO!

Mnohí majitelia nehnuteľností majú mylnú predstavu, že vo chvíli, keď sa rozhodnú svoj byt či dom predávať, postačia malé úpravy, napríklad vymaľovanie, v horšom prípade kozmetické prekrytie nedostatkov. Môže to stačiť, kupujúci to však bude chcieť zohľadniť v cene. A preto je výhodnejšie pustiť sa do menšej, prípadne väčšej renovácie, pretože náklady vynaložené na úpravy a opravy sa vám viacnásobne vrátia.

Čo si vyberať?

Medzi top odporúčané renovácie patrí kúpeľňa a kuchyňa, sú to dve mimoriadne dôležité miestnosti v byte. Ak ste však už týmto priestorom svoju pozornosť venovali, zamerajte sa na zníženie nákladov na bývanie, napríklad pomocou zateplenia strechy či ďalších úprav.

Ako zdvihnúť hodnotu majetku? TOTO rekonštruujte prvé v poradí

Sústreďte sa aj na garážové dvere. Nie, nemusíte ich nutne prerábať na diaľkové otváranie, zamerajte sa však na funkčnosť a príjemný vizuál ladiaci s nehnuteľnosťou. Ak v okolí ostatní nepoužívajú diaľkové otváranie, nebudú ho kupujúci automaticky očakávať ani na vašej nehnuteľnosti a vy ušetríte. V prípade, že je štandardom na všetkých nehnuteľnostiach okolo, je dobré sa prispôsobiť. Pokračovanie na 2. strane.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44