13.3. 2013 7:00

Ako zariadiť školákovi izbu v podkroví

13.3. 2013 7:00

Ako zariadiť školákovi izbu v podkroví

Foto: Robo Hubáč

Susedné, zrkadlovo otočené detské izby sú zariadené atypicky. No s myšlienkou, aby neskôr vyhovovali aj staršiemu školákovi či študentovi.

Mladá rodina býva v rodinnom dome vo vinárskom mestečku na úpätí Malých Karpát už 6 rokov. A práve za toto obdobie sa rozrástla o dvoch malých členov. Keďže starší Martinko sa v septembri už stane školákom, rozhodli sa rodičia kompletne a nanovo zariadiť detskú izbu nielen jemu, ale aj jeho sestre Terezke.

Obe detské izby sa nachádzajú na poschodí, v podkroví rodinného domu, a majú identickú veľkosť. Rozdiel medzi nimi je len v tom, že sú zrkadlovo otočené proti sebe.

Pod taktovkou zúčastnených

Požiadavkou rodičov bolo poskytnúť deťom dostatok úložných priestorov, avšak tak, aby priestor nepôsobil príliš zapratane a stále ponúkal deťom aj veľkorysý priestor na hru. A keďže o zariadení nemali konkrétnu predstavu, oslovili architektku Janu Cymorkovú.

Želaním bolo tiež ukryť drevený nosný stĺp, ktorý sa nachádza na vstupnej stene oboch izieb. Keďže ide o podkrovné izby, všetok nábytok bol navrhovaný atypicky a na mieru.

Nika nad posteľou nahrádza nočný stolík a LED pás zapustený v jej podhľade zase nočnú lampu, ktorej ovládanie a intenzitu je možné regulovať diaľkovým ovládaním.

Dominantným prvkom oboch izieb je knižnica, ktorá je kombináciou uzavretých, farebných a do priestoru vystupujúcich kvádrov rôznych veľkostí a otvorených častí.

Inšpirácia z tapiet

Farebnosť detských izieb sa odvíjala v oboch prípadoch od výberu tapety. Tie boli vhodne doplnené textíliami z rovnakej kolekcie anglickej značky Harlequin.

No a, samozrejme, nechýbajú koberce v kontrastnej farbe na oživenie, rozohranie, no zároveň aj vyváženie priestoru.

13.3. 2013 7:00
Diskusia  ()
Diskusia
44