1.1. 2020 12:00

Ako si vytvoriť kútik na čítanie: Toto miestočko budete milovať!

1.1. 12:00

Ako si vytvoriť kútik na čítanie: Toto miestočko budete milovať!

Foto: unsplash.com

Máte už svoje dokonalé miestočko na čítanie? Pod stromčekom ste si isto našli mnoho zaujímavých knižiek. A ak nie, investujte pár euro do knižničného preukazu, budete mať mnoho zaujímavého čítania na celý rok. Teraz si už len treba zariadiť to správne miesto, kde si knižky vychutnáte!

Čo všetko by mal ideálny kútik na čítanie prinášať? Bude toho celá kopa, veríme však, že ak po takom mieste túžite, nakoniec sa vám ho podarí zariadiť k svojej plnej spokojnosti. Budete tam môcť nielen pohodlne sedieť celé hodiny, ale aj relaxovať, vychutnať si šálku čaju či sa len tak ponoriť do svojich myšlienok.

Kde sa vám číta najlepšie? To správne miestečko musí byť pohodlné!
Kde sa vám číta najlepšie? To správne miestečko musí byť pohodlné!
Zdroj: unsplash.com

Ten správny kútik

Doslova a do písmena. Každý deň zažívame toľko stresu, že mať v domácnosti miesto, ktoré je venované len relaxu a odpočinku je doslova nevyhnutnosť. Ako by ste si ho mali zariadiť? Na začiatok vyberte to správne miesto, ideálne v priestore s prísunom príjemného denného svetla. Okno, ktoré si budete môcť dokorán otvoriť a nadýchať sa čerstvého vzduchu bude už len bonusom.

Ak ste takéto miesto v domácnosti nenašli, nájdite kútik, ktorý budete môcť dobre osvetliť ideálne štýlovou stojatou lampou či nastaviteľnou lampičkou, aby ste vždy dobre videli. Keď ste vyriešili osvetlenie, je rad na pohodlnom kuse nábytku. Nemusí to byť za každú cenu kreslo, pokojne sa môže jednať aj o menšiu pohovku či sedací vak. V každom prípade odporúčame ku kreslu aj pohodlnú podnožku.

Obklopte sa veselými doplnkami.
Obklopte sa veselými doplnkami.
Zdroj: unsplash.com

Spravte si pohodlie

Sedenie či ležanie bude príjemnejšie s pohodlným vankúšom alebo teplou dekou. Uložte si ich k ruke napríklad do praktického príručného stolíka, ktorý má pod vrchnou doskou úložný priestor. Môže mať napríklad podobu drôteného koša. Celkovo sa skúste obklopiť mäkkými a jemnými materiálmi. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa knižnými kútikmi v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
1.1. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44