18.2. 2021 18:00

Ako vyčistiť umývačku riadu? Presný návod, ktorý vám pomôže

18.2. 18:00

Ako vyčistiť umývačku riadu? Presný návod, ktorý vám pomôže

Foto: Shutterstock

Keď umýva riad, umýva aj seba. To si myslia mnohí majitelia umývačiek riadu, a preto nevenujú čisteniu umývačky náležitú pozornosť. Ak tento krok v jej životnom cykle podceníte, ohrozujete jej životnosť aj správne umytie riadu.

Traja úhlavní nepriatelia

Umývačka riadu je zariadenie, odkiaľ vyberáme čisté riady, čo môže budiť dojem, že samotný priestor umývačky je po každom umytí dokonale vyblýskaný. Avšak umývačka riadu má troch úhlavných nepriateľov - zvyšky jedál, vodný kameň a mastnotu. Tie dokážu spraviť bez čistenia poriadnu paseku. Občas takú, že je potrebné volať opravára, v najhoršom prípade bude nutné meniť starú za novú. Proti týmto trom nepriateľom je preto nutné zamerať svoju pozornosť.

Filtre čistite každý týždeň

Je to naozaj potrebné. Filtre, ktoré sú v umývačke riadu určené na zachytávanie nečistôt, je potrebné prečistiť minimálne raz týždenne. Ak teda používate umývačku riadu denne. Ak ju využívate len raz za týždeň po nedeľnom obede, tak filtre stačí vyčistiť raz mesačne. Ide to jednoducho. Filter vyberiete, opláchnete vodou, prípadne vyčistíte kefkou. Vzhľadom na to, koľko vám umývačka ušetrí času pri manuálnom umývaní, si takúto starostlivosť zaslúži.

autor:  Marcos
18.2. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44