4.6. 15:00

Ako SPRÁVNE čistiť škvrnu na koberci? Pravidlo číslo 2 vás asi prekvapí...

4.6. 15:00

Ako SPRÁVNE čistiť škvrnu na koberci? Pravidlo číslo 2 vás asi prekvapí...

Foto: Getty Images

Vysávanie je základom každého čistého koberca, ale poznáme to všetci - niekedy proste nestačí. Zašpiniť koberec nie je vôbec ťažké, pokiaľ v danej miestnosti jedávate, ak máte deti či domáceho miláčika. Škvrna je na svete raz-dva a teraz už len vedieť, ako ju vyčistiť. Myslíme tým SPRÁVNE vyčistiť.

Aby fungoval nasledujúci S.O.S. postup, musíte sa na škvrnu vrhnúť čo najrýchlejšie od nej vzniku. Nečakajte, kým zaschne a kým sa kobercová textília celkom napije nečistotami. Utekajte si pripraviť čistiace zbrane a zbavte sa škvrny hneď teraz!

1. Dve rôzne vody

Na čistenie koberca si pripravte dve  rôzne vody - či už do rozprašovačov, fľaší alebo misiek. Do jednej dajte čistú studenú vodu, v druhej zmiešajte teplú vodu s čistiacim mydlom. Stačí jedna šálka vody a k tomu pol čajovej lyžičky mydla. Samozrejmosťou, sú dve handričky.

Koberec treba čistiť hneď po zašpinení.
Koberec treba čistiť hneď po zašpinení.
Zdroj: Amazon.com

2. Začnite čistením

Začnite "čistiacou" vodou, ale pozor. Aplikujte ju na handričku a nie priamo na koberec! Tým zabránite, aby ste ho zbytočne veľa navlhčili a zanechali po sebe škvrnu z mydla. Čistite teda navlhčenou handričkou.

autor:  Gabi
4.6. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44