15.4. 2020 15:00

Ako spoznáte dobre pôsobiace feng šuej? Napovie vám jedno dôležité znamenie!

15.4. 15:00

Ako spoznáte dobre pôsobiace feng šuej? Napovie vám jedno dôležité znamenie!

Foto: Shutterstock

Poznáte základné zásady feng šuej a pri zariaďovaní domácnosti ste sa nimi aj riadili? Či ste si dokonca zaplatili konzultáciu a máte svoj domov navrhnutý na mieru od odborníka? Výborne! Teraz si úspešnosť musíte už len overiť.

Umenie feng šuej pôsobí dlhodobo a je stáročiami overené. Pre každého, kto sa rozhodne zariadiť si svoj domov podľa tohto súboru pravidiel, môže predstavovať nemilé prekvapenie zistenie, že pravidlami feng šuej sa musíte riadiť neustále a tiež že svoju domácnosť musíte v priebehu času prispôsobovať zmeneným podmienkam, inak feng šuej nebude fungovať. Takže, máte doma "dobré" feng šuej?

Ako na vás pôsobí vaša domácnosť? Nie je stiesnená či neustále neuprataná? Vďaka feng šuej by mala pôsobiť harmonicky.
Ako na vás pôsobí vaša domácnosť? Nie je stiesnená či neustále neuprataná? Vďaka feng šuej by mala pôsobiť harmonicky.
Zdroj: ExperienceInteriors, getty images

Základom je dosiahnuť, aby vo vašom domove a prostredí celkovo správne prúdila životná energia známa aj ako čchi. Do vášho domova má prichádzať, prechádzať ním voľne a opúšťať ho miestami, ktoré sú na to určené. Energia by sa v domácnosti nemala zastavovať, unikať prirýchlo či cez nevhodné miesta a hlavne by do domácnosti nemala vnikať negatívna energia či naopak by okolo vás nemali vznikať miesta, ktoré čchi zastavujú alebo bránia jej prúdeniu.

Nástrahou je každodenné fungovanie

Dobre navrhnutá a fungujúca domácnosť vo všeobecnosti nedáva svojim obyvateľom zámienku, aby hromadili veci či narúšali tok energie. Naopak, svojou činnosťou energii neustále umožňujú, aby prúdila v ich okolí efektívne.

Ako spoznáte, že je u vás v domácnosti všetko v poriadku? Nie je to až také zložité. Dobre fungujúca domácnosť má vyžarovať príjemnú, útulnú atmosféru. Je to vďaka zvolenej farebnosti i poriadku, ktorý robí priestor prehľadnejším a príjemnejším na obývanie. Všetko začína už pri vstupných dverách, ktoré umožňujú praktický a jednoduchý vstup (i odchod) do domácnosti. Ponúka dostatok priestoru a odkladacie možnosti na všetky veci.

autor:  Andrea
15.4. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44